forums

זוגיות שניה בגיל הזהב

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנה אחת מתחתנים בישראל למעלה מ-300 בני 65 ומעלה וקרוב ל-400 בני גיל זה מתגרשים.
 
זוגיות שניה בגיל הזהב
ככל שמערכת היחסים בנישואים עם בן או בת הזוג שהלכו לעולמם הייתה טובה יותר, כך גוברת שאיפת האלמן או האלמנה לשוב להתאהב ולחיות עם אדם אחר. זהו אחד הנתונים שעלו במחקר שנערך ביוזמת הבעלים של דיור מוגן "שבעת הכוכבים" בהרצליה.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנה אחת מתחתנים בישראל למעלה מ-300 בני 65 ומעלה וקרוב ל-400 בני גיל זה מתגרשים. כ-250 מהנישאים הקשישים אשתקד היו גברים, מחציתם אלמנים. מהמחקר של "שבעת הכוכבים" מתברר שההתמודדות עם ההתאלמנות והמעבר לחיים של "לבד" היא קשה ומורכבת, אולם בצד האנשים שבוחרים להמשיך את שארית חייהם בגפם, ישנם גם כאלו התרים אחר אהבה חדשה.

משיחות עם נשאלים עולה שמציאת בן זוג לפרק ב' בגיל מבוגר היא משימה קשה, שמצריכה כוחות נפשיים, בצד הרבה אופטימיות ופתיחות. אולם חרף הקשיים הרבים, בתי הדיור המוגן רואים בשנים האחרונות פריחה של ממש בהיכרויות רומנטיות חדשות בקרב אנשים שמחפשים קשר של חברות וזוגיות עם בן המין השני.

הנטייה בקרב אלמנים ואלמנות שחיו בהרמוניה עם בן זג שנפטר, להינשא בשנית, נובעת מרצון לשוב ולשחזר את מודל הזוגיות הטובה שממנה נהנו עשרות שנים. מרבית האלמנים שמבקשים לבנות זוגיות חדשה, הם אנשים בעלי הערכה עצמית גבוהה, עם משאבים פנימיים גדולים, אמונה עצמית ואופטימיות.

במחקר התברר גם שגברים נוטים לרצות להינשא מחדש במהרה - יותר מאשר נשים. באשר לפערי הגילאים בין בני הזוג החדשים, הגלגל מתהפך: 58% מהנשים הפנויות - גרושות ואלמנות - בגילאי 65+, בוחרות כבני זוג גברים שצעירים מהן בכמה שנים. אצל 5% מהזוגות שבהן האישה מבוגרת יותר, הפער עולה אפילו על 9 שנים. הסיבה לתופעה: מכיוון שתוחלת החיים של האישה גבוהה יותר מזו של הגבר, הרי שיש יותר נשים פנויות ובריאות בגילאים אלו, מאשר גברים.


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הומואים על הבמה
בתל אביב התאספה קבוצת פנסיונרים הומואים כדי להרים הצגה על חייהם.
לקריאה
מי יבנה, יבנה לי קבר
גימלאי רוסי בנה לעצמה חלקת קבר עם מצבה בעודו בחייו, והוא מטפח אותה יומיום, כדי שלא "יגנבו" לו את הקרקע.
לקריאה
לימודים לזקני חבד
תפארת זקנים היא מסגרת לימודית וחברתית של חבד לקשישים וקשישות, שהוקמה על-פי הוראתו של הרבי, הגורס כי דווקא בגיל הזקנה יש לאדם את ישוב הדעת לעסוק במעיינות הנצח של העם היהודי.
לקריאה
" יידישפיל " - תיאטרון ישראלי צומח
תיאטרון “יידישפיל” חוגג יום הולדת 20, ובכך הוא מעיד על הצורך של מבוגרים, בני דור הביניים והנכדים בני העשרה והעשרים - להכיר ולהוקיר את שפת היידיש, שנכחדה כמעט מן העולם
לקריאה
קשישים בעולם וירטואלי
בקורס של המשרד לענייני גימלאים בחיפה, מכשירים קשישים להפנים שעכבר הוא לא רק אורח במזווה, שהדואר היום לא בא רק באוטו האדום ושאפשר לפתוח חלון גם מבלי שייכנס הביתה קור
לקריאה
דרושות עמותות חדשות לטיפול בגמלאים
גדלה הדרישה לעמותות חדשות שיתנו מענה טיפולי לגמלאים בארץ
לקריאה
ערבים בישראל מטפלים בקשישים בבית
קשישים ערבים מטופלים לרוב על ידי המשפחה בבית.
לקריאה
ספר הדרכה לסבים וסבתות
כתיבת ספר הדרכה לסבים וסבתות נראית כמהלך טבעי לד"ר מרים סטופארד הבריטית, שדורות של אמהות התחנכו על ספרה "הטיפול בתינוק ובילד". "הסבים הם סלע היסוד שעליו מבוססת המשפחה", היא אומרת למישל הנסון, סופרת הגארדין הבריטי
לקריאה
צפרות והאכלת ציפורי בר מרגיעה
לצפרות ולהאכלת ציפורי בר יש השפעות מיטיבות בהיבט הפיזי, הרגשי, החברתי והקוגניטיבי, בעיקר על אנשים מבוגרים ונכים
לקריאה
גמלאים למען תיירות ואיכות הסביבה
גמלאים דוברי שפות מתנדבים למען התיירות ואיכות הסביבה בעיר העתיקה בירושלים, בסיוע לתיירים והתראה על מפגעים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.