forums

פטור ממס שבח

עצות מעורכת דין לגבי פטור ממס שבח לקשישים, במכירת דירה כדי לרכוש זכות בבית אבות או בדיור מוגן.
 
פטור ממס שבח
אדם מבוגר שמוכר את דירת מגוריו יכול להגיש בקשה לקבלת פטור, וזאת לשם חילוף דירת המגורים שלו בזכות למגורים בבית אבות או בדיור מוגן. בדרך זו יחסכו מעצמם את תשלום מס השבח הגבוה. כך מבהירה עו"ד אילה בירגר.

על פי עו"ד בירגר ישנם מספר תנאים שבהתקיימם יתקבל הפטור ממס שבח: 

1. למוכר הדירה או לבן זוגו מלאו 60 שנה. אולם, אם אחד מהם זקוק לשירותי סיעוד (עפ"י הגדרתם בחוק המוסד לביטוח הלאומי) - ניתן לקבל את הפטור עוד בטרם הגיע בני הזוג לגיל שישים. 

2. הזכות הנרכשת בבית האבות היא לצורך מגוריו של מוכר הדירה או בן/בת זוגתו.

 יחד עם זאת מבהירה עו"ד בירגר שאם ייעשה שימוש בפטור זה, הרי שהדבר ישלול קבלת פטור בעתיד כאשר תימכר הזכות בבית האבות. לכן מומלץ להיוועץ בשרותי עורך דין לפני השימוש במסלול פטור זה. לשם הבהרה נוספת היא מביאה את המקרה הבא:

לשני בני זוג מבוגרים היו שתי דירות מגורים. באחת מהן התגורר הזוג והשנייה הושכרה לשוכרים. בני הזוג היו מעוניינים למכור את שתי הדירות בו זמנית מאחר והיו זקוקים לכסף על מנת לרכוש זכות בדיור מוגן. הם פנו לקבלת עצת עורך דין והאחרון הזהירם שאם יעשו כן, ייאלצו לשלם מס שבח בעלות גבוהה.

העצה של עו"ד: הדירה המושכרת תימכר במסלול פטור מ-מס שבח שניתן אחת ל- 4 שנים. על הדירה השנייה, ששימשה למגורי בני הזוג - תוגש בקשה לפטור בגין רכישת זכות בבית אבות. בדרך זו בני הזוג ימכרו את שתי הדירות ויזכו בפטור לגבי שתי הדירות, מבלי לשלם מס שבח. עו"ד בירגר מציינת שאת הפטור ניתן לקבל גם עבור רכישת זכות במה שמוגדר כ"דיור מוגן".

לינקים נוספים:
ייעוץ פיננסי


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
1.  מס שבח,
מכרנו את דירתנו היחידה וקנינו דירה בדיור מוגן.נדרשנו ושילמנו מס שבח מקרקעין. אנו בתהליך העברה לדיור המוגן בתוך 3 חודשים.האם ניתן לבקש החזר של תשלום המס ששילמנו?
אברהם (9.9.11)
אולי יעניין אתכם גם :
עובדות ניקיון מטעם ביטוח לאומי בגיל השלישי
כולנו אוהבים לחיות בסביבה נעימה, נקייה ומטופחת, ואנחנו גם מקפידים לנקות ולסדר את הבית עד כמה שאפשר. עם זאת, בגילאים מבוגרים יותר מדובר באתגר של ממש, לפחות בהיבט הפיזי.
לקריאה
הוצאת תעודת אזרח ותיק
רבים אינם יודעים מה הן הזכויות הניתנות להם בהגיעם לגיל הפרישה. זכויות אלו ניתנות ליישום בקלות באמצעות שימוש בתעודת אזרח ותיק. במאמר הבא נפרט מה היא תעודה זו, מה הן הזכויות אשר היא מקנה והיכן מנפיקים אותה.
לקריאה
החזר מס במספר דקות
הגיע הזמו שכולנו נתחיל לחשוש פחות מרשויות המס, מאחר שלא תמיד הם אלו שגובים את התשלום.
לקריאה
יום מכירות לאזרחים ותיקים ב – 9.6.2015
רשת אופטיקה הלפרין ומועדון ותיקים ונהנים יוזמים יום מכירות לאזרחים ותיקים
לקריאה
כיצד לעשות תכנון פיננסי נכון לגיל השלישי?
תכנון פיננסי טוב יכול לפתור ולמנוע המון כאבי ראש בעתיד. אמנם הדבר נראה מרוחק, אבל ככל שתדאגו לכך מוקדם יותר, תסדרו לעצמכם את העתיד באופן איכותי וטוב יותר – כמובן שעל בסיס חקירה ובחירת התכנית הטובה ביותר עבורכם באופן פרטני.
לקריאה
היכן ניתן לרכוש מכשירי שמיעה בעלי תו תקן?
אחד מכל עשרה ישראלים סובל מלקות שמיעה, מתוכם שני אחוזים מרכיבים מכשירי שמיעה. מדובר במספרים לא נמוכים,
לקריאה
הסכם המורים יפגע בגמלאים
חשש בארגונים החברתיים כי ההסדר שהתגבש עם המורים העל יסודיים כולל פגיעה במורים שיצאו לגמלאות
לקריאה
הרפורמות פוגעות משמעותית בפנסיונרים
גזירות משמעותיות ורבות בתחום החיסכון פנסיוני והטבות המס
לקריאה
גמלה חודשית לאומנים הקשישים
משרד הגמלאים בעזרת האומנים הקשישים
לקריאה
פטור ממס שבח
עצות מעורכת דין לגבי פטור ממס שבח לקשישים, במכירת דירה כדי לרכוש זכות בבית אבות או בדיור מוגן.
לקריאה
 
1 2
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.