forums

תמונה משפחתית

תחרות "תמונה משפחתית" כחלק מאירועי חודש הקשיש. עמותת מטב בשיתוף עם אתר walla.
 
תמונה משפחתית
לרגל חודש הקשיש הבינלאומי יוצאת לדרך תחרות הצילומים והסיפורים הקצרים "תמונה משפחתית", בשיתוף עמותת "מטב". במסגרת התחרות מתבקשים גולשי וואלה! לשלוח סיפור קצר (עד 200 מילה) וצילום אישי (משותפת של נכד/נכדה עם סבא/סבתא או רק של סבא/סבתא) שיגלמו את הקשר המיוחד שבין נכדים, מכל הגילאים, לבין הסבים והסבתות שלהם: משהו מיוחד שלמדתי מסבא שלי, הדרך בה סבתא שלי השפיעה על חיי, חוויה מיוחדת שעברתי עם סבא שלי, סיפור מעניין שסבתא שלי סיפרה לי על חייה, מסורת עליה סבא שלי ואני שומרים יחד, וכד'.

התחרות תאפשר למשפחות לתת ביטוי לקשר המיוחד והמשמעותי שבין דור הסבים לדור הנכדים. חלק מהסיפורים והצילומים יפורסמו באתר. עשרת הטובים ביותר יזכו את שולחיהם בפרסים יקרי ערך:


מקומות 4-10: תלושי שי בסך 150 ש"ח
מקום שלישי: תלושי שי בסך 1,000 ש"ח
מקום שני: תלושי שי בסך 2,000 ש"ח
מקום ראשון: תלושי שי בסך 3,000 ש"ח


את הסיפורים והצילומים יש לשלוח עד ה-17 באוקטובר לכתובת: saba_ve_savta@walla.co.il או  בלחיצה כאן .


* עמותת "מטב" היא הארגון הגדול והותיק בארץ המתמחה בטיפול בקשישים. "מטב" מפעילה 40 סניפים ברחבי הארץ, באמצעותם היא דואגת לשלומם ולרווחתם של הקשישים בישראל. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
1.  הכתובת לשליחת המייל לא נכונה
אנחנו מנסים לשלוח מייל עם סיפור, אך מקבלים הודעה: Your message cannot be delivered to the following recipients: Recipient address: saba_ve_savta@walla.co.il Reason: Remote SMTP server has rejected address
לינדה (28.5.11)
2.  לא ניתן לשלוח כתבה
אני לא מצליחה כפר מספר מעמים לשלוח כתבה. המייל שלי נידחה. אנא עזרתכם. לינדה Email: ilinda@netvision.net.il
לינדה (28.5.11)
אולי יעניין אתכם גם :
התעללות בקשישים
במאמר זה, נדבר על אחת התופעות הקשות והמטרידות ביותר אליהן אנחנו עדים בחברה הישראלית בשנים האחרונות – תופעת ההתעללות בקשישים. נסקור מקרים בולטים ונבין כיצד נתגונן מפני המצב הזה בצורה היעילה ביותר – בפני עצמנו או עבור הקרובים שלנו.
לקריאה
כך נהייתי עורך דין תעבורה מצליח
לאור המצב בכבישים בשנים האחרונות בישראל ועלייה ניכרת בתאונות דרכים, הדרישה לעורכי דין המתמחים בדיני תעבורה הולך וגובר. המסלול במסגרתו מוכשרים להיות עורך דין תעבורה הינו קשה וסיזיפי, אך בסופו מובטח מקצוע מספק, ערכי בעל חשיבות חברתית וכמובן, שכר הולם.
לקריאה
כך התמכרתי לאלכוהול ונגמלתי בגיל 70
התמכרות לאלכוהול אף פעם לא הייתה נושא שהטריד אותי. רק כאשר הגעתי לגיל הזהב הבנתי שמדובר על בעיה רצינית, שפוגעת לא רק בבריאותי אלא גם בסביבה הקרובה ובאנשים החשובים לי ביותר.
לקריאה
יש לכם סיפור חיים בקלטת וידאו אבל המכשיר כבר נהרס? המרת קלטות וידיאו זה הפתרון
קלטות הוידאו הישנות מכילות את הזיכרונות היפים ביותר שלכם
לקריאה
תהליך כתיבת אוטוביוגרפיה בגיל השלישי
רבים מאתנו מרגישים, בצדק, שסיפור החיים שלנו הוא סיפור אותו ראוי לספר – וראוי להעלות על הכתב. אנחנו מדברים על כתיבה של אוטוביוגרפיה, וחשוב לדעת איך להתחיל ואיך לבצע תהליך ארוך ומקיף שכזה – כבני ובנות הגיל השלישי, עם חיים ארוכים ומעניינים.
לקריאה
גירושין בגיל השלישי
תהליך גירושין הינו תהליך ארוך וקשה מאוד עבור בני הזוג, במיוחד כאשר מדובר בגירושין בגיל השלישי לאחר שנים רבות וארוכות של זוגיות. תהליך הגירושין מצריך עזרה מאנשי מקצוע רבים כגון: עורכי דין, חוקרים פרטיים, פסיכולוגים, מגשרים, ועוד.
לקריאה
סיבות לבגידה בגיל השלישי
בגידה במסגרת הנישואין היא לצערנו תופעה נפוצה, חוצת גילאים ומגזרים. במאמר הבא נסקור את הסיבות הנפוצות לבגידות בגיל השלישי.
לקריאה
"חייתי שתי מלחמות עולם"
סיפורה של צילה קוריס שנולדה במלחה"ע ה-1, ובשנייה שירתה בחיל הרפואה הבריטי
לקריאה
בני מאה בבית אבות בגבעת המורה
אצלנו בחצר, בצל ענפי הזית מגיעים לגיל המופלג מאה, עם טיפול מסור ומקצועי. שפרה דיירת בת 101 אמרה שכל כך נקי כאן, והיא חיה בגן עדן, וכשנקי בעין נקי גם בפנים.
לקריאה
תמונה משפחתית
תחרות "תמונה משפחתית" כחלק מאירועי חודש הקשיש. עמותת מטב בשיתוף עם אתר walla.
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.