forums

אחות פרטית לבני הגיל השלישי

בחירת אחות פרטית אידה דבר פשוט כלל. לכן לפני שבוחרים שירות זה עליכם לדעת מה השירותים שהאחות מציעה, מתי ואיך עושים זאת וכמובן מהן העלויות.
 
אחות פרטית לבני הגיל השלישי
כל אדם שחווה אשפוז בבית חולים מכיר בעבודה הסיזיפית והעמוסה של הצוות הרפואי ובתוך תוכו מבין כי לא באמת ניתן מענה כולל, אמתי והולם למאה אחוז מהחולים. הדבר אינו קורה משום שהצוות רשלן או שאינו מקצועי חלילה אלא זה מקבץ של סיבות שעיקרן מחסור בכח אדם ושעות עבודה רבות ששוחקות את הצוות הקיים. יתרה מזו, המשפחה המורחבת אינה יכולה תמיד להתפנות על מנת לסעוד ולטפל במאושפז ופעמים רבות נתקלים בקשישים שאינם מקבלים כל צורכיהם ושוכבים מתוסכלים וכואבים במיטותיהם – עובדה שאינה מוסיפה לבריאותם ואף מזיקה להם. בדיוק בגלל סיבות אלה נחוץ ליווי של אחות פרטית צמודה שאחראית על כך שהמטופל יקבל את כל צרכי הטיפול הרפואי ותהיה זמינה למלא את צרכיו בכל אשר יחפוץ.

 

מהם השירותים הניתנים על ידי אחות פרטית מוסמכת?

 

אחות פרטית יכלה לסעוד את הקשיש מספר שעות ביום או 24 שעות ביממה. תפקידה להשגיח על המטופל, לתמוך בו וללוות אותו בכל הליך רפואי אותו הוא מיועד לעבור. היא אחראית גם על הצרכים הבסיסיים כגון: מתן זריקות ואינפוזיות, הלבשה, רחצה, האכלה, שירותים, החלפת מצעים וכו'. אם הקשיש צריך לצאת לאירוע חיצוני זה או אחר האחות הפרטית תלווה אותו. בחירת האחות הפרטית תיעשה על ידי הקשיש ובני משפחתו וחשוב לשים לב כי היא נעימה וסבלנית ובעלת ידע רפואי בסיסי במחלה הספציפית ממנה סובל הקשיש. חשוב לבחור אחות פרטית שתוכל להנעים את זמנו של הקשיש ותוכל לשוחח עמו בשפתו ובשפת בני משפחתו כך שתהיה תקשורת בין כל הגורמים האמונים על דאגה לקשיש.

 

מתי שוכרים את שירותיה של אחות פרטית וכיצד עושים זאת?

 

ככל שידוע כי הקשיש יתאשפז לזמן ממושך בבית החולים או לפני ניתוח או הליך רפואי הדורש טיפול מתמשך רצוי לשכור את שירותי האחות הפרטית לקשיש. ניתן לחלק את שעותיה של האחות הפרטית עם יתר בני המשפחה כך שהקשיש לעולם לא יישאר לבדו וללא השגחה בבית החולים. ישנן חברות סיעוד רבות המספקות שירות זה ללקוחותיהם. רוב חברות הסיעוד עובדות מול קופות החולים השונות ודואגות ליידע את המשפחות באשר להחזרים כספיים המגיעים להם. ניתן גם לנסות ולאתר אחיות פרטיות בשוק החופשי ללא כל היקשרות דרך חברת סיעוד.

 

לסיכום, עלויות שירותי אחות

 

זהו אינו שירות זול. שעתה של אחות פרטית נע בין 80 ל 130 ₪ לשעה. רוב קופות החולים משתתפות בחלק מהעלויות וזאת בתנאי שקיים ביטוח משלים וותק מסוים בביטוח וכנגד הצגת חשבוניות מס מקוריות. ישנה תקרת ההחזרים והיא עבור 8-10 ימים לאחר הניתוח ועד תקרה כספית מסוימת (בדר"כ 500 ₪ ליום/לילה). דרושה בדיקה מול קופות החולים באשר לסוג הניתוחים שבעטיים תשתתף קופת החולים בשכרה של אחות פרטית לקשיש. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
בית אבות סיעודי
בתי אבות סיעודיים יכולים לשנות את איכות חייו של אהוב לבכם. אם אתם כבר לא מצליחים לעזור לו ויש גורמים רפואיים שממליצים לו להיות בבית אבות סיעודי כדאי לשקול זאת היטב. זה בדיוק הזמן להבין מהו, כיצד אפשר לבחור אותו נכון ולמה הוא כל כך חשוב לאיכות חיי המבוגר.
לקריאה
התנדבות בסיעוד לגיל השלישי
אם אתם נמצאים במצב שבו אתם מחפשים כיצד אפשר לתרום ולתת מעצמכם אז התנדבות לשירותי סיעוד לגיל השלישי יתאימו לכם, התנדבות כזו לגיל השלישי יאפשרו למטופלים לנהל את החיים בצורה הרבה יותר טובה, אז יהיה כדאי לכם לחשוב היטב על הבחירה שלכם ולשים לב שאתם עושים כל מה שאתם יכולים.
לקריאה
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
אחות פרטית לבני הגיל השלישי
בחירת אחות פרטית אידה דבר פשוט כלל. לכן לפני שבוחרים שירות זה עליכם לדעת מה השירותים שהאחות מציעה, מתי ואיך עושים זאת וכמובן מהן העלויות.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.