forums

ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי

נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
 
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
יש נושא אחד שעולה להיות בראש סדר העדיפויות שלנו בגיל מתקדם וזהו עניין הרפואה. אי אפשר לזלזל בנושא זה בישורת אחרונה של החיים ויש להעביר את השנים הללו בבריאות מלאה ככל הניתן. לא תמיד קל לנהל את הנושא בעיקר כאשר יש לא מעט בעיות שצצות ונדמה שהולכים לאיבוד בתוך כל הביטוחים והטיפולים. זה בדיוק הזמן לניהול רפואי אישי לגיל השלישי שיעשה סדר בהכול.

 

הבעיה של כל אדם מבוגר

כשמגיעים לגיל מסוים, הילדים כבר לא נמצאים בבית והנכדים מגיעים לבקר מידי פעם ואנו מוצאים את עצמנו בבעיה. נדמה כי הגוף שלנו כבר לא כמו פעם ונדמה שזה רק עניין של זמן עד שתופיע עוד בעיה שתגרע עוד יותר את שגרת חיינו. יש בעיות שקיימות כבר ומצריכות מאיתנו טיפולים ויש קצבאות שמגיעות לנו ולא תמיד אנו מבינים למי צריך לפנות ומה צריך לעשות, ויש גם לא מעט תרופות שצריך לנטול באופן יום יומי. כל מה שאמרנו עד כה הוא רק חלק קטן מהייאוש שניתן להרגיש בגיל השלישי בגלל הנושא הזה וכאן בדיוק נכנס לתמונה ניהול רפואי אישי.

 

במה עוזר הניהול הרפואי האישי?

  • ניהול רפואי אישי לבני הגיל השלישי יעשה להם סדר בהכול, ובראש ובראשונה ייעוץ רפואי אישי בכל בעיה. יש מצבים רבים בהם מבוגרים מקבלים טיפול רפואי מסוים והם לא יכולים לדעת האם הם מקבלים את הטיפול הכי טוב שיש. ניהול רפואי חיצוני יאפשר להם להבין אילו זכויות מגיעות להם בגין כל בעיה, איפה יהיה הכי נוח לקבל את הטיפול וכמובן מידע חשוב לגבי אותה בעיה רפואי.
 

  • ניהול רפואי אישי יעשה סדר בכל הביטוחים וידאג שאין כפל כלשהו. אנשים רבים לא מודעים לביטוחים שלהם והניהול יכול לעשות סדר, להיות יעיל יותר וכמובן לדאוג לכך שיהיה חיסכון משמעותי על הוצאות הרפואה, דבר שיכול להועיל בכל שעה.
     
  • מעבר לעזרה המקצועית שניתנת לגבי המחלה עצמה שממנה המבוגר יכול לסבול, יש צורך גם להסביר לו במלים שלו כי לפעמים קשה מאוד להבין את שפת הרופאים בעיקר בגיל מתקדם. ניהול רפואי אישי נותן את האפשרות להבין מה מצבכם האמיתי, מה צריך לעשות וממה כדאי להימנע תוך ליווי לאורך כל התהליך מהאבחונים ועד הטיפולים.

 

ייצוג מול גופים גדולים

עוד יתרון חשוב בניהול רפואי אישי הוא הייצוג מול הרשויות השונות. ייצוג מול בתי החולים במקרים מסוימים כמו למשל רשלנות רפואית או קבלת טיפול לפי זכויות החולה, ייצוג מול ביטוח לאומי או ייצוג מול ביטוח הבריאות הפרטי או קופות החולים. כל אלו הופכים להיות חשובים ביותר גם לצורך קבלת טיפולים הולמים וגם כדי לקבל את הפיצויים והזכויות שמגיע למטופל, שלא תמיד הוא יודע עליהם. הייעוץ ניתן עם ניסיון משפטי בתחום על ידי מיטב המקצוענים וכך המטופל יכול להיות בטוח שהוא בידיים טובות.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מהם הסימנים לירידה בשמיעה אצל מבוגרים?
ירידה בשמיעה היא תופעה שכיחה בקרב בני ובנות הגיל השלישי, ופוגעת ב-30% מן המבוגרים לאחר גיל 65. הסיבות לירידה בשמיעה הן רבות ומגוונות, החל מסיבות גנטיות, סביבתיות דוגמת חשיפה ממושכת לרעשים חזקים, בריאותיות- עקב מחלה או פגיעה, כתוצאה מטיפול תרופתי מתמשך וסיבות נוספות.
לקריאה
איך להתמגן מווירוס הקורונה בגיל מבוגר?
וירוס הקורונה תקף את כולנו בחודשים האחרונים, אם בבידוד, בהשבתת העסק ועוד – אך כיצד לשמור על סבא וסבתא או כיצד להתמגן מפניו בגיל מבוגר רבים מאיתנו עוד שואלים.
לקריאה
בית אבות סיעודי
בתי אבות סיעודיים יכולים לשנות את איכות חייו של אהוב לבכם. אם אתם כבר לא מצליחים לעזור לו ויש גורמים רפואיים שממליצים לו להיות בבית אבות סיעודי כדאי לשקול זאת היטב. זה בדיוק הזמן להבין מהו, כיצד אפשר לבחור אותו נכון ולמה הוא כל כך חשוב לאיכות חיי המבוגר.
לקריאה
התנדבות בסיעוד לגיל השלישי
אם אתם נמצאים במצב שבו אתם מחפשים כיצד אפשר לתרום ולתת מעצמכם אז התנדבות לשירותי סיעוד לגיל השלישי יתאימו לכם, התנדבות כזו לגיל השלישי יאפשרו למטופלים לנהל את החיים בצורה הרבה יותר טובה, אז יהיה כדאי לכם לחשוב היטב על הבחירה שלכם ולשים לב שאתם עושים כל מה שאתם יכולים.
לקריאה
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.