forums

מטפלים זרים

עובדים זרים סיעודיים, הם אלו שמאפשרים למטופלים לנהל את חייהם באופן קל ופשוט יותר. להלן דברים שכדאי לדעת אודות הזמנת עובד זר לטיפול באדם סיעודי
 
מטפלים זרים
כל מי שמתכנן העסקת עובד זר לטיפול באדם בסיעודי, בכל הקשור לליווי, בישול, ניקיון, הלבשה, וניידות כדאי לדעת שעל מנת להביא עובד זר ארצה, יש להתחיל תהליך שמתמשך 4 חודשים, שמתחיל בבדיקת המטופל המיועד על ידי הביטוח הלאומי, בדיקה שתקבע אם הוא זכאי לייבא עובד סיעודי זר. 

אחרי קבלת אישור מביטוח לאומי, יש לפנות אל משרד התמ"ס, לקבלת היתר ייבוא. ההיתר עולה 252 שקל. עם קבלת היתר זה, יש לפנות אל חברת כוח אדם אשר עוסקת בייבוא עובדים זרים. החברה תיצור קשר עם סוכנות בארץ המקור, וזו תבחן עובדים מתאימים לעבודה זו. על העובדים להציג עבר פלילי נקי, מצב בריאותי תקין, וידע בתחום הסיעוד.

עם מציאת העובד, יש לפנות אל משרד הפנים, לקבלת אישור עבודה עבור העובד שעולה 145 שקל. רק לאחר מכן יוכל העובד להיכנס ארצה. עוד בטרם יגיע, הוא יעבור קורס מזורז בעברית, וקורס משלים ברפואה סיעודית.

מימון העובד הזר, מגיע בחלקו מן המשפחה, ובחלקו האחר מביטוח לאומי, שמממן 15 שעות שבועיות של העובד. בנוסף יש לבחון האם ביטוח החיים של המטופל מאפשר לו מימון של משכורת העובד הזר. דרך נוספת לבחון את אופציית המימון, היא על ידי הביטוח המשלימים של קופות החולים.

בחודש הראשון לעבודתו ילוו העובד והמטופל על ידי עובדת סוציאלית של חברת כוח האדם. זו כדי לבדוק את ההתאמה בין השניים. כיום עובדים זרים מגיעים מאזור מזרח אסיה, או מאזור מזרח אירופה. מדובר, לרוב, בעובדים אמינים וטובים, המקלים על חיי המשפחה ועל חייו של המטופל. 

כמובן שכל הצלחה בטיפול הסיעודי, תלויה באמון הנרכש בין הצדדים, וביחס שכל צד נותן לצד השני. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
אחות פרטית לבני הגיל השלישי
בחירת אחות פרטית אידה דבר פשוט כלל. לכן לפני שבוחרים שירות זה עליכם לדעת מה השירותים שהאחות מציעה, מתי ואיך עושים זאת וכמובן מהן העלויות.
לקריאה
אובדן בן זוג בגיל הזהב
אובדן בן זוג, בכל גיל, הוא קשה מאוד. בכל שלב בחיים אובדן של בן זוג יקר עלול להוות נקודת מפנה משמעותית בחייו של בן הזוג שנותר בחיים, ולא תמיד לטובה.
לקריאה
ייבוא אישי של תרופות מצילות חיים
תרופות אינן משמשות אותנו רק בעת קירור קל, כאב ראש או צינון. לעיתים התרופות הן הדרך היחידה שלנו להישאר בחיים. אך מה עושים כשהתרופות הדרושות אינן זמינות לרכישה בארץ? כאן שיטת הייבוא האישי נלחצת לעזרתנו ומאפשרת לנו להזמין ארצה תרופות מצילות חיים במחירים שפויים ואף זולים יותר.
לקריאה
סיוע לדרי רחוב
דרי רחוב הינם אנשים שהם חסרי בית, כאשר ישנם מבוגרים רבים בגיל השלישי שחיים ברחוב, דבר היכול להחמיר את מצבם. אך בשל גילם יש להם את הפריבילגיה להציג תביעה לפיצויים וקצבה מביטוח לאומי.
לקריאה
עובדים עליך? שירותי גביית חובות גם למבוגרים
כאשר אתם בעלי נכסים או עסקים בגיל מבוגר עליכם להיות חכמים יותר
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.