forums

מטפלים זרים

עובדים זרים סיעודיים, הם אלו שמאפשרים למטופלים לנהל את חייהם באופן קל ופשוט יותר. להלן דברים שכדאי לדעת אודות הזמנת עובד זר לטיפול באדם סיעודי
 
מטפלים זרים
כל מי שמתכנן העסקת עובד זר לטיפול באדם בסיעודי, בכל הקשור לליווי, בישול, ניקיון, הלבשה, וניידות כדאי לדעת שעל מנת להביא עובד זר ארצה, יש להתחיל תהליך שמתמשך 4 חודשים, שמתחיל בבדיקת המטופל המיועד על ידי הביטוח הלאומי, בדיקה שתקבע אם הוא זכאי לייבא עובד סיעודי זר. 

אחרי קבלת אישור מביטוח לאומי, יש לפנות אל משרד התמ"ס, לקבלת היתר ייבוא. ההיתר עולה 252 שקל. עם קבלת היתר זה, יש לפנות אל חברת כוח אדם אשר עוסקת בייבוא עובדים זרים. החברה תיצור קשר עם סוכנות בארץ המקור, וזו תבחן עובדים מתאימים לעבודה זו. על העובדים להציג עבר פלילי נקי, מצב בריאותי תקין, וידע בתחום הסיעוד.

עם מציאת העובד, יש לפנות אל משרד הפנים, לקבלת אישור עבודה עבור העובד שעולה 145 שקל. רק לאחר מכן יוכל העובד להיכנס ארצה. עוד בטרם יגיע, הוא יעבור קורס מזורז בעברית, וקורס משלים ברפואה סיעודית.

מימון העובד הזר, מגיע בחלקו מן המשפחה, ובחלקו האחר מביטוח לאומי, שמממן 15 שעות שבועיות של העובד. בנוסף יש לבחון האם ביטוח החיים של המטופל מאפשר לו מימון של משכורת העובד הזר. דרך נוספת לבחון את אופציית המימון, היא על ידי הביטוח המשלימים של קופות החולים.

בחודש הראשון לעבודתו ילוו העובד והמטופל על ידי עובדת סוציאלית של חברת כוח האדם. זו כדי לבדוק את ההתאמה בין השניים. כיום עובדים זרים מגיעים מאזור מזרח אסיה, או מאזור מזרח אירופה. מדובר, לרוב, בעובדים אמינים וטובים, המקלים על חיי המשפחה ועל חייו של המטופל. 

כמובן שכל הצלחה בטיפול הסיעודי, תלויה באמון הנרכש בין הצדדים, וביחס שכל צד נותן לצד השני. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
איך להתמגן מווירוס הקורונה בגיל מבוגר?
וירוס הקורונה תקף את כולנו בחודשים האחרונים, אם בבידוד, בהשבתת העסק ועוד – אך כיצד לשמור על סבא וסבתא או כיצד להתמגן מפניו בגיל מבוגר רבים מאיתנו עוד שואלים.
לקריאה
בית אבות סיעודי
בתי אבות סיעודיים יכולים לשנות את איכות חייו של אהוב לבכם. אם אתם כבר לא מצליחים לעזור לו ויש גורמים רפואיים שממליצים לו להיות בבית אבות סיעודי כדאי לשקול זאת היטב. זה בדיוק הזמן להבין מהו, כיצד אפשר לבחור אותו נכון ולמה הוא כל כך חשוב לאיכות חיי המבוגר.
לקריאה
התנדבות בסיעוד לגיל השלישי
אם אתם נמצאים במצב שבו אתם מחפשים כיצד אפשר לתרום ולתת מעצמכם אז התנדבות לשירותי סיעוד לגיל השלישי יתאימו לכם, התנדבות כזו לגיל השלישי יאפשרו למטופלים לנהל את החיים בצורה הרבה יותר טובה, אז יהיה כדאי לכם לחשוב היטב על הבחירה שלכם ולשים לב שאתם עושים כל מה שאתם יכולים.
לקריאה
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.