forums

טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן

עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
 
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן

בחירת דירה - הצעד הראשון בכניסה לדיור המוגן

 

בחירת דירה בדיור מוגן היא אף פעם לא תהליך קל. החששות של כל אחד ואחד מובנים – בסופו של דבר מדובר באנשים היקרים לנו מכל, והיינו רוצים להבטיח עבורם רק את המקום הטוב ביותר שיטפל בהם ובצרכים שלהם ברמה הגבוהה ביותר. על מנת להקל ולו במעט על ההחלטה, ריכזנו עבורכם כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון רגע לפני שבוחרים דירה בדיור מוגן:

 

בחרו דירה המתאימה לצרכי הדייר

 

בדיור המוגן ישנם סוגים שונים של דירות אשר מתוכן ניתן לבחור את הדירה האידיאלית עבור הדייר העומד להיכנס אליה – ישנן דירות של 2 חדרים, דירות סטודיו, יחידות דיור עם הפרדה ואפילו פנטהאוזים. לכן, רגע לפני שאתם סוגרים על חוזה, כדי לקחת כמה רגעים ולראות האם הדירה אותה אתם שוקלים, היא המתאימה ביותר עבור הדייר (או הדיירים) העומדים להתגורר בה.

 

מה כוללת בתוכה הדירה?

 

איך שלא נסתכל על זה, הדירה בבית דיור מוגן נועדה כדי לספק מענה לדייר בכל ההיבטים הדרושים לו על מנת להתקיים בכבוד. לכן, דירה בדיור המוגן צריכה לכלול בתוכה כמה דברים מהותיים כדי לאפשר זאת - מהדברים הפשוטים כמו מטבח תקין ומאובזר, דרך טלפון עם קו פרטי ומזגן ואפילו לחצן מצוקה אישי למקרה הצורך. וודאו שהדירה מאובזרת בדיוק לפי הצרכים של הדייר או הדיירת העומדים להיכנס אליה.

 

מצב הדירה

 

אחרי שבדקתם מהי הדירה המתאימה ביותר לצרכי הדייר העומד להיכנס, ומהי רמת האבזור שהיא כוללת בתוכה, כדאי לקחת כמה רגעים ולבחון את מצב הדירה. בדיוק כמו שהיינו בודקים דירות רגילות שאליהן אנחנו מעוניינים להיכנס, כדאי לבדוק ולוודא את רמת התחזוקה בה - החל מסדקים בקירות דרך רטיבות בתקרה ואפילו עד שקעי חשמל חשופים. מצב הדירה יכול להעיד רבות על רמת השירותים המוצעים באחוזת הדיור בה נמצאת הדירה.

 

איכות השירותים המוצעים לדייר

 

יהיה כמעט בלתי אפשרי לדבר על בחירת דירה בדיור מוגן, מבלי לדבר על איכות השירותים המוצעים בבית הדיור המוגן בו היא ממוקמת. איכות השירותים יכולה להשפיע על ההחלטה שלכם האם לחתום על החוזה או לא, ולו רק מהסיבה המרכזית והפשוטה שכולנו היינו רוצים לדעת שהאנשים החשובים לנו מכל מקבלים את הטיפול הראוי והיחס ההוגן ביותר. ערכו סקר שוק, התעניינו, וודאו, בדקו, התייעצו עם הדיירים השונים ואם מתאפשר, אפילו עם בני משפחותיהם, על מנת להבין את רמת שביעות הרצון מהשירותים השונים ומהמקום (הרבה מעבר לסיוע רפואי).

 

וודאו שהם מרוצים

 

בסופו של דבר, האנשים היקרים לכם מכל עומדים לגור בדירה הזו. ולכן, אפילו אם הכול נראה תקין וברמה גבוהה במיוחד, זכרו שהם עדיין אנשים בעלי דעה, לא משנה באיזה מצב אתם כרגע נמצאים. התייעצו איתם, שתפו אותם בתהליך וזכרו שהמילה האחרונה בנוגע לבית העתידי בו הם עומדים לגור – היא שלהם. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.