forums

יתרונות דירה עם נוף לאיכות חיים בגיל השלישי

הגיל השלישי הוא ההזדמנות שלנו לפרוח. כעת, לאחר שסיימנו את כל מה שאנחנו "צריכים" לעשות (לעבוד, לגדל ילדים, לשלם משכנתא, לחסוך לעתיד), הגיעה העת לעשות מה שאנחנו רוצים לעשות, לחיות את החיים באיכות המגיעה לנו.
 
יתרונות דירה עם נוף לאיכות חיים בגיל השלישי
כל חיינו אנחנו עמלים, ולרוב, זה על מנת לספק את רצונותיהם ושאיפותיהם של אנשים אחרים - הילדים, בון/בת הזוג, הבוס בעבודה. הגיל השלישי, המתחיל, בעצם, לאחר הפרישה לגמלאות, מאפשר לנו להיות אנחנו-עצמנו, להגשים את החלומות שרצינו, לממש את השאיפות שלנו, וכן, אולי גם לעבור לדירה קטנה יותר, במקום הדירה המשפחתית הגדולה, אשר את חדריה עזבו הגוזלים שלנו כבר מזמן. זה הזמן לחיות את חיינו-אנו, כפי שאנחנו נהנים מהם.

 

דירות בקריות - מה הן מציעות לבני הגיל השלישי?

 

כפי שציינו בתחילה, לאיכות החיים ישנו משקל נכבד בחיינו, בעיקר בהגיענו לגיל השלישי. הדבר, אמנם, לרוב, מתייחס לבריאותנו ולפעילותנו, אולם גם למקום המגורים ישנה חשיבות מכרעת לאיכות החיים שלנו. לכן, דירות בקריות, בעיקר כאשר הן ממוקמות בקומות גבוהות בבניינים ובהם מעליות, יכולות ליצור שינוי מהותי ברמת החיים שלנו ובאיכותם. לא בכדי ישנה מגמה כיום של אנשים מבוגרים המוכרים את בתיהם צמודי-הקרקע ועוברים לגור במגדלים.

 

מגורים בגיל השלישי - לקהילה ישנו חלק חשוב באיכות החיים

 

בין אם בדיור מוגן ובין אם במגורים עצמאיים, קהילה חמה ותומכת מהווה את אחד מהגורמים אשר מאפשרים לבני הגיל השלישי לזכות באיכות חיים. "קהילה" אין פירושה דווקא פעילות חברתית (כמו מתנ"סים או מרכזי יום), אלא שכן השואל לשלומך בבוקר, שכנה הדופקת בדלת ומציעה לך מהעוגיות החמות והטריות שזה עתה אפתה, ילד השואל אם תרצה לעזור לו לתקן את העפיפון שלו, ועוד מחוות קטנות ואנושיות, אשר הופכות אותנו לאנושיים.

 

כיצד נוף משפר את איכות החיים בגיל השלישי?

 

למעשה, כל דבר שגורם לנו להיות מאושרים, בשורה התחתונה, משפר את איכות חיינו. דירה הפונה לנוף, המשקיפה על מדשאה נחמדה ממרומי מגדל מגורים, בהחלט יכולה לשפר את איכות החיים שלנו, מכיוון שהיא מאפשרת לנו להביט בנוף הנשקף מהמרפסת או מחלון הדירה, לנשום עמוק ולהירגע. היא מאפשרת לנו לחוש מסופקים, מאושרים ושמחים בחלקנו, על הבחירה שלנו בדירה ממנה נשקף נוף כ"כ יפה.

 

מה עוד ניתן לעשות כדי לזכות באיכות חיים בגיל השלישי?

 

כל דבר שמשמח אתכם - אם זה לבלות אחר צהריים עם הנכדים בפארק, לטייל עם חבר/ה טוב/ה ברכבת ברחבי הארץ, לפתח תחביב שחלמתם עליו מזמן אבל עדיין לא היה לכם מספיק זמן פנוי אליו, לקרוא את הספרים שרציתם לקרוא, לצאת לקפה של בוקר לבד, לשנות את סידור הרהיטים בדירה, להפוך את החלון הגדול לויטראז', ובעצם, כל דבר שתרצו לעשות וכל חלום שלא הגשמתם, ממתינים לכם שתממשו אותם!



 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
ציוד חירום שכדאי להחזיק בבית בגיל השלישי
אין זה סוד שבני הגיל השלישי חשופים יותר לסיכונים ומצבי חירום בריאותיים. הצטיידות מבעוד מועד בציוד חירום עשויה להתגלות כצעד מציל חיים. איזה ציוד חירום כדאי ומומלץ להחזיק בבית? לפניכם המדריך.
לקריאה
הכינו את ביתכם לקראת הפנסיה
עבור לא מעט אנשים, הפנסיה היא תקופה לא פשוטה. שנים שאותם אנשים יוצאים לעבוד מדי בוקר וחוזרים אחר הצהריים, מרגישים שהם עושים משהו חשוב, מרגישים רלוונטיים, והנה פתאום הם צריכים לחפש מה לעשות, כיצד למלא את הזמן.
לקריאה
בירוקרטית אשרת עבודה למטפלת סיעודית
מטפלת סיעודית תהיה הידיים והרגליים של היקירים שלכם והיא תוכל לספק להם את החיים שהם באמת צריכים. הזנה, הלבשה, רחצה וכל פעולה אחרת שהיקירים שלכם יזדקקו, מטפלת סיעודית תוכל להיות שם בשבילם ולבצע. הבעיה הכי גדולה היא דווקא ההליך הבירוקרטי שתצטרכו לעבור לקבלת האישור ועל כך נדבר במאמר זה.
לקריאה
המלצת טכנאי מזגנים לחימום וקירור הבית לבני גיל הזהב
תפעול יעיל של המזגן יכול להיות מאוד משמעותי בחיי היום יום. קבלו עצות של טכנאי מזגנים לבני גיל הזהב.
לקריאה
שיפוץ חדרי רחצה ושירותים בהתאמה לגיל השלישי
עצות וטיפים חיוניים לביצוע טרם שיפוץ חדר האמבטיה והשירותים של בני הגיל השלישי
לקריאה
התאמת מקרר לבני הגיל השלישי
שוב צריך טכנאי מקררים? האם יש חשיבות להתאמת המקרר לגיל השלישי?
לקריאה
שיפוץ המטבח בגיל השלישי
למרות קשיים פיזיים וגם ארגוניים, יש כמה דרכים לעבור את השיפוץ בהצלחה והתוצאות יכולות להיות שימושיות ויעילות במיוחד. מטבחי יוקרה לבני הגיל השלישי זה הדבר שיכול לשפר משמעותית את הבית כולו ויחד איתו, את כל איכות החיים.
לקריאה
פרויקט הניידת להצלת ראייה של קשישים
לקריאה
ביטוח אחסון תכולת דירה לגיל השלישי
ביטוח אחסון תכולת דירות מתייחס לכל הציוד החשוב שאותו בוחר הלקוח להעביר למחסן. הביטוח קריטי עבור מבוגרים בגיל השלישי כי יש לו יתרונות רבים וכדאי להתייעץ לגבי עם אנשי המקצוע הנבחרים.
לקריאה
יתרונות דירה עם נוף לאיכות חיים בגיל השלישי
הגיל השלישי הוא ההזדמנות שלנו לפרוח. כעת, לאחר שסיימנו את כל מה שאנחנו "צריכים" לעשות (לעבוד, לגדל ילדים, לשלם משכנתא, לחסוך לעתיד), הגיעה העת לעשות מה שאנחנו רוצים לעשות, לחיות את החיים באיכות המגיעה לנו.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.