forums

לימודי שחייה בגיל השלישי

נפילה, היא אחת הבעיות הגדולות שאנשים מבוגרים חווים. נפילה בגיל מבוגר יכולה להשפיע על פגיעות נוספות ומסוכנות. חוקרים סבורים שפעילות גופנית קבועה עשויה לצמצם את הסיכון של מבוגרים ליפול ולהיפגע.
 
לימודי שחייה בגיל השלישי
 

אימון טוב למניעת נפילה

 

אחד מן המחקרים האחרונים טוען שהסוג היחיד של אימון גופני שיוריד את הסיכון של מבוגרים ליפול, הוא אימון שחייה בקרב הגיל המבוגר.

 

לימודי שחייה

 

השחייה, בהיותה אמון גופני אפקטיבי שלא פוגע במפרקים, מושכת היום אנשים מבוגרים רבים להשתתף בחוגים ללימודי שחייה למבוגרים – אם כדי ללמוד לשחות לראשונה בחייהם או כדי לשפר את סגנון השחייה ולשמור על כושר גופני איתן ועל מפרקים תקינים.

 

מה אומר המחקר?

 

חוקרים באוסטרליה בדקו כ-1,000 גברים בני 70 ומעלה והשוו את סוגי הספורט בהם עסקו הגברים לצרכי אמון גופני, לסבירות שהם יחוו נפילה במשך תקופה של ארבע שנים. במהלך המחקר אירעו כ-2,700 נפילות. תוצאות המחקר מראות כי הגברים שעסקו בשחייה היו בסבירות נמוכה ב-33% ליפול, לעומת שאר הגברים במחקר שעסקו בסוגי ספורט אחרים.

 

סיבות לכך ששחייה מותאמת לגיל השלישי

 

הנה כמה מהסיבות העיקריות ביותר לכך ששחייה היא פעילות גופנית נהדרת עבור אנשים בגיל השלישי:

 

מקלה על המפרקים

 

עבור מבוגרים רבים, מקור הבעיה הגורמת לכאבי גוף נמצא בסופו של דבר במפרקים. בעוד שאימון על הליכון או ריצה בחוץ משפיעה על עליית הדופק שלכם, סביר להניח שלאחר האמון תשלמו מחיר גבוה אם אתם מתמודדים עם אי נוחות במפרקים שלכם. כשמדובר בשחייה, משקל הגוף שלכם נתמך על ידי המים מה שאומר שתוכלו להיכנס לאימון מסיבי של כל הגוף מבלי להפעיל לחץ כואב על המפרקים באזורי הירך, עמוד השדרה והברכיים.

 

גמישות מוגברת

 

תרגילי מתיחות הם תמיד הדרך היעילה ביותר לשמור על גמישות טובה, אבל שחייה תעזור לכם להוסיף גמישות לגוף בעיקר באזורי הירכיים, הזרועות, הרגליים והצוואר. ולמה צריך להיות לכם אכפת מהגמישות בגילכם ׳המופלג׳? מחקרים מראים שגמישות משופרת משפיעה לטובה על שיפור היציבה ותיאום השרירים, ועל הפחתת כאבי הגב, כאבים בכלל ושיעורי הפציעות.

 

טונוס השרירים

 

צפיפות המים גדולה בערך פי 2 מהאוויר, מה שאומר שעל מנת לנוע במים הגוף משתמש בכול השרירים שלו. בלי קשר לסוג השחייה שלכם, כל מכת זרוע ובעיטת רגל מתפקדות כצורה של אימון התנגדות – דרך מצוינת לבנות את טונוס השרירים ולחזק את כוחם. כאשר השרירים שלכם מחוזקים ומעוצבים, אתם נוטים לסבול פחות מעור רופס, מה שאומר שאתם יכולים להפגין מראה רענן יותר גם בגילאים המתקדמים.

 

הפחתת הסיכון לאוסטיאופורוזיס

 

אחד השינויים בגוף שמאתגר אנשים מבוגרים קשור לצפיפות העצם. לאחר גיל 50, שליש מהנשים וחמישית מהגברים חווים שברים בגוף בגלל אוסטאופורוזיס או בגלל ירידה כרונית באיכות העצם ובצפיפות שלו. בעוד שצפיפות העצם פוחתת באופן טבעי עם הגיל, הסיכון לאוסטאופורוזיס הוא הנמוך ביותר בקרב אלה שמתאמנים באופן קבוע. באמצעות השחייה יכולים אנשים מבוגרים לשמור טוב יותר על רמה גבוהה של צפיפות עצם ובכך למנוע התפתחות של מאוסטיאופורוזיס.

 

בריאות הלב

 

שחייה היא פעילות אירובית. המשמעות היא שכאשר אתם שוחים אתם עוזרים ללב שלכם להתחזק, להיות יעיל יותר ולשפר את זרימת הדם בגוף. לא רק שפעילות אירובית קבועה מפחיתה את הסיכון למחלות לב כליליות, היא גם מפחיתה את הדלקת על ידי מניעת הצטברות של שומנים בעורקים. בגיל מבוגר, ובעצם בכול גיל, פעילות גופנית השומרת על בריאות הלב היא דרך נהדרת ל׳בזבוז׳ זמן ואנרגיה.

 

בריאות הנפש

 

לצד היתרונות הבריאותיים הרבים שיש לשחייה, היא מציעה גם יתרונות נפשיים ופסיכולוגיים שהופכים את האמון הפיזי לאטרקטיבי עבור מבוגרים. מחקרים מראים ששחייה וסוגי אמון אחרים יכולים להקל על לחצים ולשפר את מצב הרוח. בנוסף לכל אלה, שחייה בים או בבריכה עם חברים או משפחה יוצרת מצבים שמאפשרים למבוגרים להיות מעורבים יותר מבחינה חברתית ולהימנע מתחושות של בדידות שהן מנת חלקם של מבוגרים רבים.

 

לבסוף,

 

ככול שאתם מתבגרים, פעילות גופנית סדירה הופכת להיות יותר ויותר קריטית לשמירה על גוף בריא ובכושר. מעבר לכך שהפעילות תסייע לכם להרגיש חזקים ונמרצים, לעיסוק בפעילות גופנית יש כמה תופעות לוואי חיוביות נוספות, כולל הפחתת הסיכון לפציעות ושיפור החדות השכלית. יחד עם טיולי הליכה, השחייה היא אימון אידיאלי לאנשים מבוגרים, המונעת סיכונים לפציעה ומאפשרת אימון המשלב את כל אברי הגוף ומפעיל את כל קבוצות השרירים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
לימודי שחייה בגיל השלישי
נפילה, היא אחת הבעיות הגדולות שאנשים מבוגרים חווים. נפילה בגיל מבוגר יכולה להשפיע על פגיעות נוספות ומסוכנות. חוקרים סבורים שפעילות גופנית קבועה עשויה לצמצם את הסיכון של מבוגרים ליפול ולהיפגע.
לקריאה
חוג טאי צ'י לקשישים בדיור מוגן
לצד חוגים רגילים כמו ציור או מלאכת יד, החלו להציע בתי דיור מוגן גם חוגים נוספים שמתאימים לקשישים. אחד החוגים הללו נקרא חוג טאי צ'י. בשורות הבאות נבין מה זה אומר, למי זה מתאים ומהן התועלות.
לקריאה
התעמלות מים לגיל השלישי
הזמן עושה את שלו ועם השנים, הגוף מאבד מגמישותו, השרירים כואבים יותר ותוך פרק זמן קצר יותר. מנגד, יש חשיבות רבה להתעמלות בגיל מבוגר על מנת לשמור על טווח תנועה רחב, כושר ואיזון.
לקריאה
פילאטיס לגיל השלישי
לא מאוחר מדי להטיב עם גופך, ואין מגבלת גיל על פעילות גופנית. כיום, קוראת הרפואה לאוכלוסיית הגיל השלישי לעסוק בפעילות גופנית מתונה ומציגה את שיטת הפילאטיס כאידיאלית עבור המבוגרים.
לקריאה
אימון כושר אישי או קבוצתי בגיל השלישי?
שמירה על כושר חשובה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי בו הגוף מקבל צורה אחרת ועל מנת לשמור עליו לא רק אכילה חשובה אלא גם כושר גופני אך חשוב מאוד בשל הגיל לעשות זאת ללא פגיעה במערכות אחרות בגוף.
לקריאה
איך להפוך את הבריכה לבטיחותית עבור הגיל השלישי?
כאשר מדובר על שחייה בבריכה - יש חשיבות גבוהה מאד לשחייה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי ואנשים מבוגרים רבים אכן ממשיכים בפעולה זו ולא זונחים אותה.
לקריאה
חשיבות שימוש במזרן התעמלות מתאים בגיל השלישי
איכות החיים בגיל השלישי נקבעת במידה רבה לפי סוג הפעילות הגופנית שמבוצעת על ידי גברים ונשים. את הפעילות כדאי לערוך על מזרון מתאים כדי למנוע נזקים, לשמור על סרגל מאמצים ולהבטיח ביצועים גבוהים
לקריאה
ספורטיביים בכל גיל – טיפים לשמירה על איכות חיים בריאה
שמירה על אורח חיים בריא וספורטיבי היא אתגר בכל גיל, ובגיל הזהב על אחת כמה וכמה. עם זאת, לא רק שלא מדובר במשימה בלתי אפשרית – מדובר במשימה אפשרית וחשובה.
לקריאה
מאמן כושר אישי לבני גיל הזהב – אף פעם לא מאוחר להתחיל
בניגוד למה שרבים בקרב הציבור הרחב נוטים לחשוב, לא זו בלבד שגיל הזהב אינו מהווה תירוץ להזניח את הכושר הגופני, אלא שהכניסה לגיל הזהב מהווה סיבה טובה מספיק להתחיל לעסוק בכושר גופני, גם אם לפני כן המתאמן מעולם לא התנסה בתחום.
לקריאה
פעילויות ספורטיביות מומלצות לקיץ לגיל השלישי
מחפשים פעילויות ספורטיביות לגיל השלישי? רוצים לדעת מה יכול להתאים להם ולפי מה כדאי להחליט? כנסו לכתבה ותוכלו לראות עם מי מומלץ להתייעץ כדי שהבחירה תהיה נכונה
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.