forums

דיור מוגן ורומנטי

בתי הדיור המוגן מאפשרים לבני הגיל השלישי להכיר אנשים חדשים ולרקום זוגיות שניה.
 
דיור מוגן ורומנטי
מתברר שבגיל המבוגר מוצאים עצמם אנשים רבים שבים למעגל הפנויים-פנויות בעל כורחם, עקב מותו של בן הזוג עמו חלקו שנים רבות. התמודדות עם התאלמנות ומעבר לחיים של "לבד" קשה ומורכבת. מציאת בן זוג לפרק ב' בגיל מבוגר, היא משימה קשה, שמצריכה תעצומות נפש שמשולבות בהרבה אופטימיות ופתיחות.

הדיור המוגן שזוכה לפריחה בשנים האחרונות, מהוום קרקע פורייה לצמיחת היכרויות רומנטיות חדשות בקרב אלה שלא נואשו מלמצוא קשר חדש. 

בהנהלת אחת מהרשתות הגדולות המסונפת בפריסה ארצית סבורים שהפרויקטים לדיור מוגן משמשים זירה נוחה להיכרויות בקרב בני הגיל השלישי, בזכות הפעילות המגוונת של חוגים, הרצאות, ערבי ריקודים וכדומה. מסקר שערכה הנהלת הרשת בקרב 550 נשאלים, עולה ש-69% מדייריה הם פנויים ופנויות שמתגוררים בדירותיהם בגפם ומנצלים את הפעילויות החברתיות להיכרויות וליצירת קשרים אינטימיים חדשים.

 עוד מתברר על פי אותו סדר שככל שמערכת היחסים בנישואים לבן או בת הזוג שהלכו לעולמם הייתה טובה יותר, כך שאיפת האלמן או האלמנה לשוב ולהתחבר, להתאהב ולחיות עם אדם אחר גדולה יותר. שאיפה זו נובעת מהרצון לשוב ולשחזר את מודל הזוגיות הטובה שליוותה אותם לאורך עשרות שנים.

באשר לפערי הגילים בין בני הזוג החדשים, מתברר שבהיכרויות שמתרחשות בדיור המוגן, הגלגל מתהפך ונמצא כי 58% מהנשים הפנויות (גרושות ואלמנות) בגילאי 65+ שמתגוררות בבתי הרשת - בוחרות כבני זוג בגברים שצעירים מהן בכמה שנים. אצל 5% מהזוגות שבהם האישה מבוגרת יותר, פער הגילים עולה אפילו על תשע שנים! 


יולי גת הפועלת בתחום שנים רבות מסבירה: "מכיוון שתוחלת החיים של האישה גבוהה מזו של הגבר, יש יותר נשים פנויות ובריאות בגילאים אלו. כך נשים מבוגרות יוצרות קשרים עם גברים צעירים מהן, אם כי בשלב זה בחיים, הפרשי הגילים לא ניכרים כמו אצל זוגות צעירים".


מלכה זילברמן, בוגרת לימודי פסיכולוגיה ומגדר בארה"ב ויועצת למיניות וזוגיות, מוסיפה: "אחד הקשיים שאיתם נאלצים להתמודד זוגות חדשים בגיל הזה, הוא חוסר הפרגון מהסביבה, שלא תמיד רואה בעין יפה את פריחתה המחודשת של הרומנטיקה בגיל המבוגר". לכן הכי חשוב שלא להקשיב לאחרים. כדאי להבין כי הם מדברים מבורות וחוסר ידע, או מקנאה. ואסור לתת לקנאים להרוס את הקשר היפה שנרקם".


ובאשר לנישואין? לא תמיד ממהרים בני הזוג למסד את הקשר. 12% מהזוגות שנטלו חלק בסקר של הרשת אמרו שבנוסף לעובדה שאינם רוצים להינשא, הם גם מעדיפים להמשיך ולהתגורר בנפרד. את הנתון הזה ניתן לייחס לעובדה כי המגורים בנפרד אינם מהווים מכשול רציני ליחסים, וזאת מכיוון שהמגורים בשכנות בבית הדיור המוגן, מאפשרים לבני הזוג להתרועע לעתים תכופות, ויחד עם זאת לשמור על אורח חיים עצמאי, לדבוק בהרגלים הישנים והמוכרים ולזכות לפרטיות מרבית.

קישורים נוספים לדיור מוגן:
דור כרמל 
אחוזת נוה חוף
פרוטיאה בכפר
לב גנים


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.