forums

גמלאים צעירים חיים יותר

גמלאים שפורשים מוקדם, חיים יותר. קרנות הפנסיה ברבות מהחברות הגדולות בארה"ב, כמו של בואינג ואחרות, נמצאו במצב של עודפי מזומן, מאחר ורבים מהפורשים בגיל מאוחר - לאחר גיל 65 - נפטרו בתוך שנתיים מיום פרישתם.
 
גמלאים צעירים חיים יותר
מטבלת התוצאות הללו, מתברר, בין השאר, שעובדי החברה שפרשו בגיל 50 – חיו בממוצע עד גיל 86. הפורשים בגיל 55 חיו בממוצע עד מעט למעלה מ-82 ואילו מי שפרשו בגיל 65, נפטרו כשהם בני פחות מ-77 בממוצע. מסקנת החוקרים מתוצאות אלה היא שלמעשה בגין כל שנת עבודה אחרי גיל 55 – מאבד הפורש בממוצע שנתיים מתוחלת החיים שלו.

 לדעת החוקרים, העובדים קשה ומאחרים בפרישתם, כנראה מעמיסים לחץ רב מידי על גופם ומוחם המתבגר, וקרוב לוודאי יוצרים בעיות בריאות רציניות שמחייבים אותם לפרוש. לחצים מתמשכים כאלה, מאיצים בעיות בריאותיות והם מתים תוך שנתיים מיום פרישתם. 

החוקרים מציינים עוד שפורשים מוקדמים לא בהכרח בטלים ממעש ומזדקנים בשעמום. הם עוסקים עדיין בעבודה מסוימת, אך הם עושים זאת באופן חלקי ובקצב נינוח, ללא שחיקה. יש להם גם את האפשרות לבחור בעיסוקים שמעניינים אותם במיוחד. מרבית היפנים, למשל, פורשים בגיל 60 ואפילו לפני והחוקרים סבורים שזהו אחד הגורמים התורמים לתוחלת החיים הארוכה אצל היפנים.

נתונים אלה פורסמו גם במסמך "אסטרטגיות אופטימאליות ליצירתיות ואריכות ימים", שחובר על ידי ד"ר סינג לין, ממכון המהנדסים בסין.


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הרמת עפעפיים ללא ניתוח למבוגרות
אם צניחת העפעפיים והעור הנפול והמקומט סביב העיניים מטרידים אותך, יש גם כמה שיטות לא כירורגיות שיכולות לגרום לעינייך להיות הרבה יותר צעירות ורעננות. אם כי הפלסטיקאים ימליצו בדרך כלל על ניתוח שיפתור את הבעיה לאורך זמן.
לקריאה
סוגי רמפות ומעלונים בגיל השלישי
מגבלות קשות בגיל השלישי, ירידה בתפקוד והצורך במתן מענה הופכים את הדרישה ואת הביקוש לרמפות ולמעלונים לחלק בלתי נפרד מאביזרי העזר החיוניים לגיל זה.
לקריאה
איטום קירות בסנפלינג בבתי אבות
איטום קירות בסנפלינג היא אחת משיטות האיטום שבוודאי תתלהבו מאוד לראות
לקריאה
טיפולים אסתטיים ללא ניתוח בגיל השלישי
הפנים שלכם הם כרטיס הביקור שלכם בכל גיל ובפרט בגיל השלישי, קבלו מידע ועצות לטיפולים אסתטיים.
לקריאה
אימוץ חיית מחמד בגיל השלישי
כל וטרינר ימליץ: אימוץ חיית מחמד מעולה לאנשים מבוגרים
לקריאה
אולם אירועים כבר יש? חוגגים חתונת זהב
זה שהגעתם לגיל השלישי לא אומר שהחגיגות הגדולות בחייכם נגמרו – להיפך, יש הישגים נפלאים שראויים לציון ולמסיבה: חתונת הכסף והזהב למשל. אז קדימה, זמן לחגוג!
לקריאה
עבודות יצירה למבוגרים
מבוגרים בגיל הזהב עוסקים במגוון רחב של עבודות יצירה על מנת לפתח יכולות מוטוריות, קוגניטיביות ורגשיות. העבודות נבחרות בקפידה והן מתאימות לגברים ונשים בגילאים שונים. הנה כמה מהן
לקריאה
רכב חדש מהחנות לבני הגיל השלישי
הגיל השלישי הוא גיל עם הרבה אתגרים אך יש בו דבר אחד שאין עליו עוררין: החופש! לכן ברור מדוע זה הזמן הטוב ביותר לקנות רכב חדש, אז למה שלא תחפשו לכם גם אתם מימון רכב חדש לבני הגיל השלישי?
לקריאה
קלנועית סולארית לבני הגיל השלישי
האנרגיה הסולארית מתפשטת בחיינו ומתחילה להגיע לתחומים שבהם, עד לא מזמן, שלטו שלטון מוחלט החשמל והסוללות בכל הספקיהן. מדוד השמש המיתולוגי ועד לקלנועית המיועדת לבני הגיל השלישי, קרני השמש מגיעות לכל מקום.
לקריאה
טיפול זוגי בגיל הזהב
טיפול זוגי וייעוץ זוגי בגיל מתקדם הם לפעמים דבר בלתי נמנע. אחרי כל כך הרבה שנים מערכת היחסים מתערערת בעקבות מגוון סיבות, אך חשוב לדעת שיש פתרונות ויש מי שיסייע. אך מי באמת מוסמך למתן טיפול זוגי מקצועי?
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.