forums

עשרות מעונות קשישים ללא רישוי

מספר הקשישים שמאושפזים במוסדות לא מורשים מוערך בין 500 ל-2000
 
עשרות מעונות קשישים ללא רישוי
מספר הקשישים שמאושפזים במוסדות לא מורשים מוערך בין 500 ל-2000. אומדן זה מבוסס על הערכות השירות לזקן במשרד העבודה והרווחה, מידע מלשכות הבריאות ותלונות על מוסדות אלו שמגיעות לאגף לגריאטריה במשרד הבריאות. בהיקף ארצי קיימים כ-67 מעונות שפועלים ללא רישוי.

באגף לגריאטריה שבמשרד הבריאות סבורים שחשוב שקשיש יהיה במוסד מורשה, בין השאר משום שיש להפנות כל אחד למוסד המתאים לו. קשישים עשויים להיות מופנים לסוגי מוסדות שונים: 

קשישים שתפקודם מדורג כעצמאים או תשושים, מופנים למעונות המיועדים עבורם, ברישוי ובפיקוח משרד העבודה והרווחה. 

קשישים שתפקודם מדורג כסיעודיים או תשושי נפש, מופנים למוסדות שמיועדים עבורם, ברישוי ובפיקוח משרד הבריאות. 

קשישים עם בעיות רפואיות שתפקודם מדורג כסיעודי מורכב, מופנים למוסדות שייעודיים עבור חולים אלו, אף הם ברישוי ובפיקוח משרד הבריאות.

מוסד ברישוי הוא מוסד שעומד בתנאי הרישוי, הן מבחינת תפקוד הקשישים שדרים בו, הן מבחינת דרישות המשרד בתחום הנהלים, כוח האדם והתנאים הפיזיים של המקום. קיום הפיקוח משפיע ישירות על איכות הטיפול בקשיש, בין השאר בשל הקפדה על מתן השגחה וטיפול מקצועי מתאים בתחום הרפואי, הסיעודי והפרא-רפואי; הקפדה על מתן התרופות לפי הנהלים אשר מונעים טעויות ונזקים אפשריים; הבטחת איכות חיים ופעילות פנאי בהתאם לתפקוד הקשיש ועוד.

במשרד הבריאות מסבירים שבעיית המוסדות הפועלים ללא רישוי שחוסים בהם קשישים מורכבת לאכיפה, בין השאר משום שהעונשים המוטלים על המורשעים על ידי בית המשפט הם קלים. גם בקרב המערכת המשטרתית לעתים קרובות נסגרות תלונות פליליות בנימוק הפורמאלי של "חוסר עניין לציבור". סיבה נוספת לקושי האכיפה היא חוסר שיתוף פעולה מצד בני המשפחה, בעיקר עקב חוסר מודעות, חשש שיחויבו במימון גבוה יותר באשפוז ברישוי, קושי לבן המשפחה להגיע למענה המתאים בין הגופים המטפלים השונים וכן, לפעמים, פשוט הזנחה וחוסר אכפתיות. 
 


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
איך שומרים על בית אבות נקי לאורך זמן?
הניקיון קריטי לאיכות החיים והבריאות של דיירים בבתי אבות, לכן צריך לעשות הכל על מנת לשמור עליו. החל מהטמעת הרגלים נכונים, דרך זמינות של חומרי ניקיון ועד שימוש בשירותי חברת אחזקה.
לקריאה
נגישות לנכים בדיור מוגן ובתי אבות
אם הגעתם לגיל הזהב ואתם מחפשים מקום איכותי לפגוש אנשים בני גילכם וליהנות מפעילות חברתית, דיור מוגן או בתי אבות יענו לכל הצרכים שלכם ויתנו לכם חיים שלווים. אך שימו לב, חשוב מאוד לוודא שהבחירה שלכם תתאים לכם וצרכים שלכם.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.