forums

מוסד ציבורי או מוסד פרטי?

מה עדיף לאוכלוסיית הגיל השלישי: מוסד ציבורי או פרטי?
 
מוסד ציבורי או מוסד פרטי?
על פי דו"ח שנתי של האגף לגריאטריה במשרד הבריאות, שבדק 58 מוסדות פרטיים ו-21 מוסדות ציבוריים, מקבלים המוסדות הציבוריים ציון גבוה יותר מהפרטיים. על כך מדווח אתר דוקטורס. הציון הגבוה התקבל בכל התחומים המקצועיים, שכוללים רפואה, סיעוד, תזונה, פיזיותרפיה, תעסוקה ועבודה סוציאלית. אולם מבחינת התנאים הפיזיים, מתברר שבמוסדות הפרטיים ישנם תנאים פיזיים טובים יותר מאשר במוסדות הציבוריים. 

מהדו"ח עולה עוד שלמרות שמוסדות גריאטריים רבים מציעים איכות טיפול טובה, השונות הגדולה והפערים בסטנדרטים הטיפוליים בין נותני השירותים - ניכרים בתחום הגריאטריה יותר מאשר בכל תחום אחר במערכת הבריאות. המושג של איכות טיפול בזקן מוגדר כ"דרגה בה פעילות המטפלים תואמת את הסטנדרטים המקובלים למצוינות". לדעת רבים, "ניהול צרכים" היא הגדרה הולמת יותר של המושג איכות הטיפול בזקן, כשהכוונה היא הדרגה בה מזוהים ומסופקים צרכיו של הקשיש.

במהלך השנים האחרונות פועל אגף גריאטריה כדי לקדם תהליכי אכיפה לסגירת מוסדות ללא רישוי, כאשר בסדר עדיפות ראשון הם מוסדות שקיימת בהם סכנה לתחלואה ותמותה ופגיעה באיכות חייהם של הקשישים. בשנים 2001-2006 נסגרו 24 מוסדות (20% מכלל המוסדות הידועים) בהם שהו כ-300 קשישים; לפחות 150-200 שוהים כיום במוסד ברישוי, ולא ידוע היכן השאר. 

המנגנון לטיפול בפניות הציבור באגף לגריאטריה, קיבל בשנת 2006 יותר מ-200 פניות, שרובן (28.6%) היה בנושא איכות טיפול במוסד סיעודי, ברישוי ובתשלום עבור אשפוז סיעודי (23.2%). אשתקד הסתמנה ירידה בפניות שעסקו בקבלת "קודים" (סידור מוסדי מסובסד באמצעות משרד הבריאות), ככל הנראה בעקבות קיצור התורים לקבלת הקודים.


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.