forums

די לשאת את הכאב בדממה

כיצד מתמודדים עם כאב ממקור סרטני? מהם האספקטים הפסיכולוגיים של הכאב האונקולוגי? עוד על קנביס רפואי ועל פעילות גופנית כמסייעת בטיפול בכאב – בכל הנושאים האלו עסק יום העיון לחולי סרטן ובני משפחותיהם שהתקיים באגודה למלחמה בסרטן.
 
די לשאת את הכאב בדממה
 האגודה למלחמה בסרטן והעמותה למאבק בכאב, קיימו יום עיון שעסק בהתמודדות עם כאב של חולי סרטן. מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן: "חולים המתמודדים עם המחלה הקשה ונלחמים לעיתים על חייהם, עלולים להרגיש שזה לא מספיק חשוב לדבר על הכאב שלהם. כך הם ממשיכים לסבול, במקום להשתמש באמצעים הקיימים כיום להקלה משמעותית על הכאב. לכן, חשוב להעלות את המודעות לנושא".
מנדי לייטון, יו"ר העמותה למאבק בכאב: "הטיפול בכאב חשוב בכלל, ולחולי סרטן בפרט. יחד עם האגודה למלחמה בסרטן אנחנו גאים לציין את שנת הכאב האונקולוגי וקוראים לחולים שלא לסבול בדממה ולרופאים – להגביר את המודעות בקרב החולים לנושא הכאב, כחלק מהטיפול במחלה".
 
במהלך יום העיון, הכריזה ליאורה ניב, רעייתו של פרופ' דיוויד ניב ז"ל, על הציור הזוכה בתחרות הציורים בנושא כאב, שהתקיימה השנה. תלמה דינשטיין מעומר, מחלימה מסרטן שד, זכתה בתחרות עם הציור "די לשאת את הכאב בדממה" (מצ"ב). "המיתוסים מלמדים אותנו איך לעמוד בכאב וסבל ולא איך להכחידם. המסקנה היוצאת מקריאתם היא גם מסקנתו של ניטשה שאמר: השד שאתה יכול לבלוע נותן לך את כוחו ואת שיעור קומתו. אני מודה על הפרס ומקווה בכל ליבי שהשילוב בטיפול בכאב בגוף ונפש ילך ויגבר במחלקות האונקולוגיות", אמרה תלמה דינשטיין.
 

רבקה פרייליך-זלצר
דוברת האגודה למלחמה בסרטן, 
 אשמח לסייע בפרטים נוספים, 03-5721677 או 050-2099416
 
  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הרמת עפעפיים ללא ניתוח למבוגרות
אם צניחת העפעפיים והעור הנפול והמקומט סביב העיניים מטרידים אותך, יש גם כמה שיטות לא כירורגיות שיכולות לגרום לעינייך להיות הרבה יותר צעירות ורעננות. אם כי הפלסטיקאים ימליצו בדרך כלל על ניתוח שיפתור את הבעיה לאורך זמן.
לקריאה
סוגי רמפות ומעלונים בגיל השלישי
מגבלות קשות בגיל השלישי, ירידה בתפקוד והצורך במתן מענה הופכים את הדרישה ואת הביקוש לרמפות ולמעלונים לחלק בלתי נפרד מאביזרי העזר החיוניים לגיל זה.
לקריאה
איטום קירות בסנפלינג בבתי אבות
איטום קירות בסנפלינג היא אחת משיטות האיטום שבוודאי תתלהבו מאוד לראות
לקריאה
טיפולים אסתטיים ללא ניתוח בגיל השלישי
הפנים שלכם הם כרטיס הביקור שלכם בכל גיל ובפרט בגיל השלישי, קבלו מידע ועצות לטיפולים אסתטיים.
לקריאה
אימוץ חיית מחמד בגיל השלישי
כל וטרינר ימליץ: אימוץ חיית מחמד מעולה לאנשים מבוגרים
לקריאה
אולם אירועים כבר יש? חוגגים חתונת זהב
זה שהגעתם לגיל השלישי לא אומר שהחגיגות הגדולות בחייכם נגמרו – להיפך, יש הישגים נפלאים שראויים לציון ולמסיבה: חתונת הכסף והזהב למשל. אז קדימה, זמן לחגוג!
לקריאה
עבודות יצירה למבוגרים
מבוגרים בגיל הזהב עוסקים במגוון רחב של עבודות יצירה על מנת לפתח יכולות מוטוריות, קוגניטיביות ורגשיות. העבודות נבחרות בקפידה והן מתאימות לגברים ונשים בגילאים שונים. הנה כמה מהן
לקריאה
רכב חדש מהחנות לבני הגיל השלישי
הגיל השלישי הוא גיל עם הרבה אתגרים אך יש בו דבר אחד שאין עליו עוררין: החופש! לכן ברור מדוע זה הזמן הטוב ביותר לקנות רכב חדש, אז למה שלא תחפשו לכם גם אתם מימון רכב חדש לבני הגיל השלישי?
לקריאה
קלנועית סולארית לבני הגיל השלישי
האנרגיה הסולארית מתפשטת בחיינו ומתחילה להגיע לתחומים שבהם, עד לא מזמן, שלטו שלטון מוחלט החשמל והסוללות בכל הספקיהן. מדוד השמש המיתולוגי ועד לקלנועית המיועדת לבני הגיל השלישי, קרני השמש מגיעות לכל מקום.
לקריאה
טיפול זוגי בגיל הזהב
טיפול זוגי וייעוץ זוגי בגיל מתקדם הם לפעמים דבר בלתי נמנע. אחרי כל כך הרבה שנים מערכת היחסים מתערערת בעקבות מגוון סיבות, אך חשוב לדעת שיש פתרונות ויש מי שיסייע. אך מי באמת מוסמך למתן טיפול זוגי מקצועי?
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.