forums

שיקולים בבחירת דיור מוגן

עצמאות לצד פיקוח רפואי ושירותים נלווים, זה מה שמציע קונספט הדיור המוגן עבור מי שמעוניין לחיות את שארית חייו ברמה גבוהה. כיום ניתן למצוא מגוון רחב ביותר של מרכזי דיור מוגן הפזורים בכל רחבי הארץ, כאשר כל אחד מהם מבטיח עולם ומלואו בכל הקשור לשדרוג חייו של הדייר העתידי. אז כיצד בוחרים במרכז המתאים? להלן כמה שיקולים מרכזיים שיש לקחת בחשבון.
 
שיקולים בבחירת דיור מוגן

ציבורי לעומת פרטי

הסוגיה הראשונה בבחירת מסגרת דיור מוגן נוגעת בהבדלים שבין האפשרות הפרטית לזו הציבורית. מסגרות ציבוריות מתאימות לנשים וגברים בגיל הפרישה שאינם מחזיקים באמתחתם דירה ועומדים בקריטריונים הסוציו-אקונומיים שקבעה המדינה. יש לקחת בחשבון כי הדיור המוגן הציבורי משכן אך ורק קשישים המוגדרים כקשישים עצמאיים ושאינם סובלים מנכויות או צרכים סיעודיים מורכבים מדי. מכיוון שמדובר באופציה הממומנת על ידי המדינה, המשתכנים עתידים לשלם סכומי השתתפות עצמית נמוכים יחסית לבתי דיור מוגן ניתן למצוא בתי דיור מוגן בכל רחבי הארץ, לדוגמה: ישנם המון בתי דיור מוגן בפתח תקווה וכד'.

 

כמובן שאופציית הדיור המוגן הציבורית אינה מפוארת כמו האפשרות הפרטית, שנהפכה להיות מנת חלקם של קשישים בעלי סטטוס סוציו-אקונומי מגוון. במסגרת זו תזכו בחדרי מגורים ברמה של בית מלון,  בריכה, מתקני ספא, חוגים, ארוחות מגוונות, ניקיון חדרים, הסעות לטיולים ועוד, לצד השגחה רפואית מעולה. עם זאת, הכינו את עצמכם לכך כי בכל הקשור למסגרת פרטית של דיור מוגן מחירים גבוהים יידרשו מכם. המחיר יכול להגיע עד למאות אלפי שקלים ו/או שעבוד נכסים קיימים כמו כן  במהלך השכלול בתמחור הדיור מוגן נלקח בחשבון מיקום משכנו של הדיור מוגן לדוג': בית דיור מוגן בפתח תקווה הנחשבת כעיר במרכז הארץ מחיר עלות השתכנות בדיור מוגן בה יהיה  שונה מאזורים אחרים המרוחקים יותר מאזור המרכז.

 

שיקולים נוספים שיש לקחת בחשבון:

 

מחלקת התאוששות 

מסגרת הדיור המוגן נועדה פר-הגדרה עבור קשישים עצמאיים. אך מה קורה לאחר ניתוח פתאומי? והיכן ישתכן הקשיש לאחר טיפול רפואי אחר או בעקבות הידרדרות קלה של מצבו? חשוב מאוד שהמסגרת שתבחרו תהיה גמישה לכיוון העזרה הסיעודית המתאימה, גם אם באופן זמני.

 

איכות המתקנים

רצוי לסייר עם אדם נוסף ואובייקטיבי ברחבי המתחם. בדקו האם המתקנים נקיים, איזו ארוחה מוגשת בזמן הביקור ומהם מרכיביה והאם הדיירים מרוצים. פעמים רבות מוצגים למתעניינים חדרי דלוקס, שאינם משקפים את החדר הנרכש בפועל. מסיבה זו חשוב מאוד להתעקש לראות דירות מהסוג המוצע לכם בחוזה, גם אם גרים בהן באותו הזמן.

 

גישה נוחה

 חשוב שאותו מרכז דיור מוגן שתבחרו יהיה נגיש לכל הצדדים. מצד אחד נגיש עבור הדייר, למקרים שבהם ירצה לצאת מהמתחם, לטייל ולחזור וזאת מבלי להוציא הון עתק על מוניות פרטיות. מאידך, על המתחם להיות נגיש גם למבקרים דוגמת הילדים, הנכדים והחברים הקרובים לדוג': קשיש שבני משפחתו מתגוררת בעיר פתח תקווה בד"כ יעדיף להתגורר בדיור מוגן בפתח תקווה בקרבת ילדיו בנוסף מרכז עם קרבה לתחבורה ציבורית הינו מועדף בהחלט.

 

המוני או אקסקלוסיבי 

יש לבחור מסגרת שעונה על אופי הדייר עד כמה שניתן. ישנן מסגרות המוניות שבהן מתגוררים מאות דיירים וכאלו המצומצמות יותר. ניתן לבחור אף במסגרות שמקבלות דיירים בעלי "אופי" מסוים כגון דיור מוגן לדתיים ושומרי מסורת, מסגרות עבור בני אותה העדה או ארץ מוצא מסוימת ועוד.

 

הסתייעו בהמלצות של דיירים קיימים ובני משפחתם, השתמשו באתרי אינטרנט שמדרגים את המסגרות השונות והתעקשו להבין את חוזה הדיור על כל סעיפיו והאותיות הקטנות. שיהיה בהצלחה!

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.