forums

מסנני אוויר לדיור מוגן

נושא איכות הסביבה נמצא בכותרות בשנים האחרונות, ומסיבה טובה. בגלל צורת החיים של האנושות בעשרות השנים האחרונות, העולם בו אנו חיים מזוהם והאוויר בו בעל פוטנציאל להזיק לנו.
 
מסנני אוויר לדיור מוגן
ככל שגרים באיזור סואן ובעיר האוויר אותו אנו נושמים הופך יותר ויותר מזוהם. עם זאת, גם המתגוררים באזורים הכפריים לא חסינים לגמרי מהנזקים שבזיהום האוויר. האוויר המזוהם לא נמצא רק בחוץ, ואנו נושמים אותו גם כאשר אנו נמצאים בתוך הבית. האוויר המזוהם חודר אל הבתים כאשר אנחנו משאירים את החלון פתוח או אפילו בכל פתיחת דלת.

 

מה אנחנו צריכים לדעת על מסנני אוויר וסינון אוויר בכלליות?

  • סוגים שונים של מסנני אוויר – קיימים סוגים שונים של מסנני אוויר. עלינו לבחור את המסננים המתאימים לנו ולצרכינו. את הבחירה כדאי לעשות בעזרת איש מקצוע אמין ובעל ניסיון. אנו ממליצים לרכוש מסננים איכותיים – ייתכן שהם יעלו יותר אך הם יפעלו בצורה טובה יותר וידרשו תחזוקה מעטה יותר. בין הסוגים השונים של מסננים ניתן לציין את: מסנני שקים – במסננים הללו מותקנים שקי בד אשר מותקנים בתוך המסנן והאבק נתפס בהם. בנוסף, קיימים גם מסנני שקים קשיחים. מסננים ראשוניים – המסננים המוכרים, אשר בנויים ממסגרת מתכת ובד מיוחד אשר חוסמים את האבק מלהיכנס.
  • כיצד אוויר מזוהם עלול לפגוע באוכלוסייה הקשישה – זיהום אוויר מסוכן לכולם, אך עם זאת – ישנן מספר קבוצות באוכלוסייה אשר נפגעות ממנו יותר. דוגמאות לקבוצות הללו הן נשים בהריון, חולים במחלות ריאה (אסטמה וכו'), ילדים קטנים וקשישים. אוכלוסיית הקשישים חשופה למגוון סכנות הקיימות בזיהום האוויר. זאת עקב הרגישות המוגברת שלהם למחלות לעומת שאר האוכלוסייה והעמידות היחסית נמוכה של הגוף שלהם. נדגיש כי קשישים הסובלים ממחלות ריאה הם קבוצה בסיכון גבוה מאוד להיפגע מזיהום האוויר. הוכח מחקרית כי זיהום אוויר קשור בהתפתחות מחלות ריאה שונות, החמרה שלהן, והתפתחות של מחלות נוספות כגון מחלת הסרטן (בדגש על ריאות, פה, לוע וצוואר).
 

מסנני אוויר הם לא דבר שיש לזלזל בו בימינו, כאשר זיהום האוויר מגיע לשיאים חדשים. הדבר מסוכן עוד יותר בערים הגדולות. סינון אוויר הוא פיתרון מצויין לבעיה. יש מגוון גדול של מסנני אוויר שניתן להתקין בבתים ובדיור המוגן, אשר יבטיחו אוויר נקי ויקטינו את הסיכון להיפגע מהזיהום. האוכלוסייה הקשישה חשופה עוד יותר משאר האוכלוסייה לנזקי זיהום האוויר ועל כן יש לשים במקרה זה דגש מיוחד. התקנת מסנני אוויר עשויה לעשות שינוי של ממש באיכות החיים של הקשישים ומן הסתם להוריד את הסיכויים להתפתחות מחלה או החמרה של מחלה קיימת. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
איך שומרים על בית אבות נקי לאורך זמן?
הניקיון קריטי לאיכות החיים והבריאות של דיירים בבתי אבות, לכן צריך לעשות הכל על מנת לשמור עליו. החל מהטמעת הרגלים נכונים, דרך זמינות של חומרי ניקיון ועד שימוש בשירותי חברת אחזקה.
לקריאה
נגישות לנכים בדיור מוגן ובתי אבות
אם הגעתם לגיל הזהב ואתם מחפשים מקום איכותי לפגוש אנשים בני גילכם וליהנות מפעילות חברתית, דיור מוגן או בתי אבות יענו לכל הצרכים שלכם ויתנו לכם חיים שלווים. אך שימו לב, חשוב מאוד לוודא שהבחירה שלכם תתאים לכם וצרכים שלכם.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.