forums

מה חשוב לבדוק כאשר שוקלים מעבר לדיור מוגן בחיפה?

ההחלטה לעבור לדיור מוגן הינה החלטה משמעותית בעלת השפעות רבות על חיי היומיום. לכן, נרצה לבדוק היטב לפני שנחליט לעבור, במיוחד לאור המגוון הרחב של בתי דיור מוגן שיש לחיפה להציע.
 
מה חשוב לבדוק כאשר שוקלים מעבר לדיור מוגן בחיפה?

מדוע חשוב לבדוק לפני המעבר?

המעבר לדיור מוגן הוא כמו מעבר דירה, אך בעל משמעויות רבות נוספות. ממש כפי שלא נעבור דירה בלי לראות אותה קודם לכן, נרצה ללכת לבדוק את בית הדיור המוגן ולהתרשם מאיכות הדירות, השירותים המוצעים בו, הנגישות אליו, רמת הניקיון בו, טיב העובדים ועוד. לאחר הבחירה נבלה בבית הדיור המוגן את רוב שעות היממה ולכן נרצה לבחור מקום שמתאים לנו ושנהנה לחיות בו. למשל זוג חברותי ירצה לבחור דיור מוגן המציע פעילויות חברותיות רבות, זוג שמתקשה לנקות בעצמו את הבית ירצה לבחור דיור מוגן המציע חברת ניקיון בחיפה, ובאופן כללי נרצה לקבל את השירותים המתאימים לנו ביותר.

 

נגישות

אנשים רבים המחליטים על מעבר לדיור מוגן בעלי בעיות נגישות שונות. אם כך, נרצה למצוא בית דיור מוגן נגיש אשר נוכל לגור בו בבטחה. למשל אדם המרותך לכיסא גלגלים ירצה לבדוק שיש גישה נוחה לכניסה לבית הדיור המוגן, מעליות בעלות מפתח רחב לכיסאות גלגלים, שהדלתות בדירה יהיו בעלות משקופים רחבים ושיהיה מרחב תנועה בדירה המותאם לכיסא גלגלים. כמו כן, ייתכן שאדם בעל מוגבלות יידרש לשירותים נוספים כמו, מבשלת או חדר אוכל של הדיור המוגן, עזרה ברחצה, או אפילו עזרה בניקיון הדירה על ידי חברת ניקיון בחיפה. ולכן חשוב לוודא שבית הדיור המוגן מציע שירותים אלו בכדי להעלות את רמת נגישותו.

 

גודל הדירה

בתי דיור מוגן שונים מציעים גדלים שונים של דירות. לפני המעבר חשוב לבחור מהו גודל הדירה האידיאלי עבורכם, האם חדר שינה אחד מספיק? או שאולי הנכדים ירצו לבוא לישון לפעמים ואתם זקוקים לשני חדרי שינה? חשוב שתבחרו לפי צרכיכם.

 

ניקיון הבית

חשוב לבחור דיור מוגן שהמרחבים הציבוריים בו נקיים. על ניקיון דירתכם תוכלו להקפיד בעצמכם, אבל חשוב לבחור דיור מוגן שהמרחבים הציבוריים בו נקיים גם כן. לא תיהנו לשבת בלובי עם חברים אם הכיסאות והשולחנות דביקים והרצפה מלוכלכת. לא תיהנו ללכת לבריכה אם לא מחליפים את המים בתדירות מתאימה ולא מנקים את הבריכה בסוף כל יום. לכן, חשוב לבחור דיור מוגן שמעסיק חברת ניקיון בחיפה אשר תדאג לניקיון ולתחזוקה ברמה יום-יומית.

 

בסופו של דבר חשוב לבדוק את הגורמים שחשובים לנו

לכל אדם יש גורמים שונים שחשובים לו בבחירת דירה, וכמובן גם דיור מוגן. לפני תחילת החיפושים חשוב להכין רשימה של קריטריונים בהם הדיור המוגן חייב לעמוד, בין אם זה חדרים גדולי ובריכת שחייה, או העסקה של חברת ניקיון בחיפה ורמת נגישות גבוהה. תבחרו את הגורמים שחשובים לכם, כדי שיהיה לכם הכי נוח ונעים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.