forums

חשיבות השמירה על הבריאות בגיל השלישי

בגיל השלישי גוף האדם מתחיל להאיץ את קצב ההזדקנות. כולנו רוצים להאריך ימים, ואף אחד לא באמת רוצה להיות זקן... אך ניתן להתעודד. כי כיום, בעידן בו תוחלת החיים עולה, גם איכות החיים משתפרת והולכת. וניתן לנקוט בפעולות שונות לשם שמירה על הבריאות.
 
חשיבות השמירה על הבריאות בגיל השלישי

שמירה על הבריאות

 

כיום ישנן פעולות שיסייעו לכל אחד מאתנו לשמור על הבריאות שלו. על הרגשה טובה וחיונית בכל עת. כי אין כמו תחזוקה נכונה לגופנו בשביל לשפר את המערכת ואת התפקוד הכללי. ולשמור על עצמנו צעירים ככל האפשר.

 

כיצד שומרים על הבריאות בגיל השלישי? כושר והתעמלות

 

בשביל לשמור על בריאות יש לדאוג לכושר גופני. ולשם כך חובה להתאמן ולהתעמל באופן קבוע. ניתן לעשות זאת במכון כושר או בקבוצה המיועדת לגיל השלישי. אימון יומיומי בחדר כושר או על ידי מאמן יסייעו לכם לבצע תרגילים מתאימים ליכולת שלכם ולסיבולת לב הריאה שלכם, ובכך לשפר את חילוף החומרים, את זרימת הדם ואת ההרגשה הכללית שלכם. חשוב כל כך להתעמל, אך חשוב עוד יותר להתאים את הפעילות הגופנית למצב הבריאותי הספציפי של כל אחד ואחד, ולהתחשב במגבלות.

 

תזונה נכונה כגורם משפיע על המצב הבריאותי

 

ככל שהגוף מתבגר כך נעשות המערכות לרגישות יותר – לחץ הדם, הכולסטרול, הלב ומערכת העיכול וכן הלאה. לפיכך חובה לתחזק בצורה מותאמת את המערכת. גם מי שאכל בהיותו צעיר מאכלים מטוגנים, סוכרים ומלחים בלי חשבון מוצא את עצמו בודק את רכיבי המזון וחושב פעמיים לפני כל מאכל שנכנס לפיו. כיוון שרמות הכולסטרול הנוסקות מעלה, מדדי הלחץ דם וכל היתר מדליקות נורות המתריעות ומאותתות שחובה להקפיד על תזונה מאוזנת ועל רכיבים תזונתיים מתאימים ומועילים.

 

מעקב אחר המצב הבריאותי

 

לשם שמירה על המצב הבריאותי חשוב לבצע מעת לעת בדיקות שיספרו לכם ולרופא שלכם על הנעשה בגוף. לשם כך עליכם להגיע למרפאה ולבצע בדיקות דם ושתן או אולי בדיקות אולטרסאונד. אך יש בהחלט אפשרות לחסוך את הטרחה ולבצע את הבדיקות הללו מהבית, לשם כך יש לפנות למעבדה המציעה שירות בבית הפציינט. אחות תגיע מצוידת לביתכם, ותחסוך לכם את הטרחה ואת הטלטול. זה נוח וקל.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
גורמים לצניחת רחם בגיל השלישי
צניחת רחם הינה בעיה נפוצה ששכיחה בעיקר אצל נשים בגיל השלישי אך בהחלט עלולה להתרחש גם אצל נשים צעירות יותר. היא מתפתחת בעקבות היחלשות של הרקמות והשרירים שנמצאים באזור רצפת האגן.
לקריאה
פיברומיאלגיה (דאבת השרירים) - תסמינים ואפשרויות טיפול
פיברומיאלגיה היא מחלת דאבת השרירים אשר באה לידי ביטוי בכאבים כרוניים בשלד ובשרירים, ברגישות שלהם, במגבלה בתנועת המפרקים, לחץ על הגידים ומכאובים קשים. תופעות נוספות המהוות חלק בלתי נפרד מן המחלה הן דיכאון, עייפות כרונית, כאבי ראש חוזרים ואף התקפי חרדה.
לקריאה
התמודדות עם טראומות מהעבר בגיל השלישי
בגיל השלישי נראה כי יש לא מעט מבוגרים עם התמודדויות פיזיולוגיות ונפשיות הנובעות ממקרים והתמודדויות שונות מהעבר, במאמר הבא מפורטים הסברים שונים אודות הסיטואציות.
לקריאה
עיסוי לשיכוך כאבי מפרקים בגיל השלישי
כאבי פרקים הינם תופעה שכיחה בקרב הגיל השלישי, וגורם ישיר לתלונות על ירידה משמעותית באיכות החיים. עתה, מחקר חדש מראה כי ייתכן שלצד טיפול תרופתי, עיסוי מקצועי עשוי להועיל בשיכוך הכאב ובהרחבת טווח התנועה.
לקריאה
מוצרים חדשניים טכנולוגיים למבוגרים
עם ההתקדמות וההתפתחות המשמעותית שעברה הרפואה בשנים האחרונות, עלתה גם תוחלת החיים. חלקה של האוכלוסייה המבוגרת בעולם, כולל בישראל, הוא גדול יותר. לכן, ישנו כל הזמן פיתוח מוצרים חדשניים שיסייעו לאוכלוסייה המבוגרת בפעולות בהן ישנו קושי, מה שיאפשר להעלות את איכות החיים. בין מוצרים אלה:
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
טיפול הומאופתיה בגיל השלישי
יותר ויותר אנשים מעבר לגיל הפרישה חיים בבריאות טובה יותר. מה הכוונה? תנאי החיים הממוצעים והטיפולים המשופרים במחלות זיהומיות ואחרות נחשבות בדרך לסיבות העיקריות לכך.
לקריאה
העלמת ורידים ברגליים בגיל השלישי
ורידים בולטים ברגליים היא בעיה בריאותית שכיחה במדינות המערב, והשכיחות שלה עולה עם הגיל. מחקרים אפידמיולוגיים מראים שלרבע מהאוכלוסייה הבוגרת יש בעיית ורידים ברגלים, כאשר השכיחות גבוהה יותר בקרב נשים (30%-25%) מאשר בקרב גברים (20%-10%).
לקריאה
בעיות בעיכול בקרב הגיל השלישי
מערכת העיכול היא אזור מסועף בגוף ואנשים רבים סובלים במרוצת השנים מבעיות עיכול. אלה מתעוררות בעיקר כשיש קושי בספיגת המזון בגוף והתוצאה היא כאבי בטן, עצירות או שלשולים.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.