forums

סיכויים וסיכונים בטיפולי פוריות בגיל השלישי

הרפואה המתקדמת עשויה להגשים את חלום הבאת תינוק לעולם עבור אלה הסובלים מבעיות פוריות. יחד עם זאת, טרם הכניסה לטיפולים אלה חשוב להכיר את הסיכונים הכרוכים בכך.
 
סיכויים וסיכונים בטיפולי פוריות בגיל השלישי
 

החלום על הבאת תינוק לעולם בגיל מבוגר

 

זוגות רבים כיום מנסים להיכנס להריון בגיל מאוחר יותר במטרה להגשים את החלום בהבאת תינוק לעולם. הודות לרפואה המתקדמת תוחלת החיים עולה עם השנים, כך שכיום גבר או אישה הנמצאים בשנות ה-40 לחייהם נמצאים למעשה רק במחצית הראשונה של החיים. מעבר לכך, בחברה המודרנית גיל הנישואין עולה מסיבות שקשורות לפיתוח קריירה ומפיחות מעמד הנישואין. מסיבות אלה ואחרות, זוגות רבים או יחידים ללא ילדים מגלים את הצורך בהבאת ילד בגיל מאוחר, אפילו בגיל השלישי.

 

טיפולי פוריות בגיל השלישי לגבר

 

כיום הרפואה המתקדמת מציעה טיפולי פוריות חדשניים לגבר במידה ונמצא כי  בעיית הפוריות קיימת אצלו לאחר ביצוע בדיקת פוריות. טיפולים אלה כוללים טיפולים הורמונליים, טיפולי השבחת זרע אשר נועדו לשפר את איכות הזרע הקיים, ניתוח וריקוצלה (ורידים מורחבים באשכים הפוגעים באיכות הזרע) וכן טיפולים חדשניים של הפריה חוץ גופית – IVF  באמצעות טכניקת המיקרומניפולציה בה לוקחים תא זרע בודד ומזיקים אותו ישירות לביצית. כך נעשית הפריה מוצלחת גם במקרים בהם איכות זרע הגבר היא ירודה.

 

שיפור איכות הזרע

 

כמו כן, מכיוון שכאמור תאי הזרע של הגבר מיוצרים כל הזמן ניתן לנקוט בכמה צעדים לשם שימור ושיפור איכות הזרע. צעדים אלו כוללים שמירה על אורח חיים בריא, מניעת לחצים, ביצוע פעילות גופנית, הפסקת עישון ושתיית אלכוהול, ניקוי רעלים בגוף ועוד. במקרים רבים צעדים שכאלה עשויים לשפר את הפוריות ולהוביל להצלחה בכניסה להריון, ללא כל צורך בטיפולי פוריות מיוחדים.

 

הסיכונים בטיפולי פוריות בגיל השלישי

 

טיפולי פוריות בגיל השלישי טומנים בחובם סיכונים גדולים לעומת זוגות צעירים יותר אשר עומדים בשיא גיל הפוריות. מהצד של הגבר, חלה ירידה באיכות הזרע וכן חלים סיכונים גדולים לפיתוח מומים שונים בעובר, כגון אוטיזם. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי אמנם הסיכון כאן גדול יותר לעומת גברים צעירים, אך עדיין מדובר בסיכון קטן, כך שברוב המקרים יתפתח עובר בריא ושלם.

 

ירידת הפוריות אצל האישה

 

מצד האישה הדבר בעייתי יותר, האישה נושאת את הביציות כל חייה והן למעשה מזדקנות אתה, כך שבגיל מבוגר הביציות מזדקנות ומאבדות באופן משמעותי מאיכותן. בשנות ה30- וה-40 לחייה של האישה ניתן לבצע בדיקות טרום הריוניות על מנת להעריך את סיכויי ההצלחה, אך בגיל מבוגר ביותר האישה למעשה מאבדת את יכולת הפוריות שלה.

 

טיפולי פוריות בגיל השלישי לאישה – קיים דבר כזה?

 

כאמור, כניסה להריון אצל אישה בגיל השלישי הוא דבר לא סביר וכרוך בסיכונים רבים, כגון התפתחות רעלת הריון, סכרת הריונית וסיבוכי הריון שונים. החל מגיל 40 הסיכוי להיכנס להריון הוא נמוך, גם בקרב אלה שעברו טיפולי פוריות. הלכך, הפתרון הריאלי במקרים כאלה וכמובן עבור נשים בגיל השלישי הוא פניה לתהליך של פונדקאות, שבו הפונדקאית נושאת עובר מביצית שאינה שלה. ניתן גם להיעזר בטיפולי פוריות באמצעות הקפאת ביציות, בו מקפיאים ביצית תקינה של אישה צעירה לשם שימוש עתידי.

 

 

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
הפרעות דלוזיונליות בגיל השלישי
הפרעות דלוזיונליות הן הפרעות שיכולות להופיע בכל גיל, אך מתגברות במיוחד בסביבות הגיל השלישי. במאמר זה נסקור את פירושה של הפרעה זו ונסקור את הגורמים, התסמינים, האבחון ודרכי טיפול אפשריות בהפרעה
לקריאה
הקשר בין מגורים לאורח חיים בריא בגיל השלישי?
אורח חיים בריא בכלל, ובגיל השלישי בפרט, הוא אחד מהדברים היחידים שעליהם מצליחים להסכים כל המומחים מהתחומים השונים. עם זאת, על שאלת ההמשך "מהו אורח חיים בריא?" כבר נקבל אינספור תשובות אפשריות שונות ומנוגדות.
לקריאה
טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב
גיל הזהב מביא איתו שינויים רבים בחיים. רוב האנשים אינם עובדים בתקופה זו, לרוב אין אחריות לקרובי משפחה צעירים יותר, אך עם החופש מגיעות לפעמים בעיות שיש לטפל בהן.
לקריאה
התמודדות של בני הגיל השלישי עם חודשי הקיץ
יסכימו כולם כי החום הכבד מסוכן לבריאות, ומדינת ישראל היא אחת המדינות החמות ביותר שיש. במאמר הבא נסקור בפירוט אודות התמודדות של אנשים מבוגרים עם החום של חודשי הקיץ.
לקריאה
הסכנות בחשיפה לרטיבות ועובש בגיל השלישי
האם תהיתם פעם מהו אותו עובש שאנחנו רואים בקירות ובחדר רחצה? עובש מעיד על כל שחלל לא מקבל את התחזוקה שהוא צריך, במאמר הבא נפרט אודות הסכנות בחשיפה של אנשים מבוגרים לרטיבות.
לקריאה
תחזוקת כלים סניטריים בבתי אבות
אחד המקומות הכי טובים לפרק האחרון של החיים הם בתי אבות. אמנם אנשים רבים לא יודעים מה הולך בבית אבות ולעתים מדמיינים דברים אחרים לחלוטין אך בתי אבות הם מקומות חברתיים מאוד שיכולים לתת למבוגרים בני הגיל השלישי בדיוק את מה שהם צריכים.
לקריאה
יתרונות הרפואה האלטרנטיבית לבני גיל הזהב
מרבית האנשים בגיל הזהב, סובלים מבעיות רפואות שונות. אלו מטופלות על ידי תכניות טיפול הכוללות שימוש בכדורים להורדת לחץ דם, להתמודדות עם כאבי פרקים אופייניים בגיל הזה והן משולבות עם תזונה מותאמת.
לקריאה
טיפול נמרץ בגיל השלישי
כפי שניתן להבין מהשם של מחלקות אלה, מחלקות לטיפול נמרץ הן מחלקות שצריכות לספק טיפול רפואי מידי ומהיר במצבי קיצון רפואיים. למחלקות אלה יש רלוונטיות גבוהה ומצערת לגיל השלישי, וכעת נכיר אותן ואת הטיפול בהן בצורה עמוקה יותר.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.