forums

סיכויים וסיכונים בטיפולי פוריות בגיל השלישי

הרפואה המתקדמת עשויה להגשים את חלום הבאת תינוק לעולם עבור אלה הסובלים מבעיות פוריות. יחד עם זאת, טרם הכניסה לטיפולים אלה חשוב להכיר את הסיכונים הכרוכים בכך.
 
סיכויים וסיכונים בטיפולי פוריות בגיל השלישי
 

החלום על הבאת תינוק לעולם בגיל מבוגר

 

זוגות רבים כיום מנסים להיכנס להריון בגיל מאוחר יותר במטרה להגשים את החלום בהבאת תינוק לעולם. הודות לרפואה המתקדמת תוחלת החיים עולה עם השנים, כך שכיום גבר או אישה הנמצאים בשנות ה-40 לחייהם נמצאים למעשה רק במחצית הראשונה של החיים. מעבר לכך, בחברה המודרנית גיל הנישואין עולה מסיבות שקשורות לפיתוח קריירה ומפיחות מעמד הנישואין. מסיבות אלה ואחרות, זוגות רבים או יחידים ללא ילדים מגלים את הצורך בהבאת ילד בגיל מאוחר, אפילו בגיל השלישי.

 

טיפולי פוריות בגיל השלישי לגבר

 

כיום הרפואה המתקדמת מציעה טיפולי פוריות חדשניים לגבר במידה ונמצא כי  בעיית הפוריות קיימת אצלו לאחר ביצוע בדיקת פוריות. טיפולים אלה כוללים טיפולים הורמונליים, טיפולי השבחת זרע אשר נועדו לשפר את איכות הזרע הקיים, ניתוח וריקוצלה (ורידים מורחבים באשכים הפוגעים באיכות הזרע) וכן טיפולים חדשניים של הפריה חוץ גופית – IVF  באמצעות טכניקת המיקרומניפולציה בה לוקחים תא זרע בודד ומזיקים אותו ישירות לביצית. כך נעשית הפריה מוצלחת גם במקרים בהם איכות זרע הגבר היא ירודה.

 

שיפור איכות הזרע

 

כמו כן, מכיוון שכאמור תאי הזרע של הגבר מיוצרים כל הזמן ניתן לנקוט בכמה צעדים לשם שימור ושיפור איכות הזרע. צעדים אלו כוללים שמירה על אורח חיים בריא, מניעת לחצים, ביצוע פעילות גופנית, הפסקת עישון ושתיית אלכוהול, ניקוי רעלים בגוף ועוד. במקרים רבים צעדים שכאלה עשויים לשפר את הפוריות ולהוביל להצלחה בכניסה להריון, ללא כל צורך בטיפולי פוריות מיוחדים.

 

הסיכונים בטיפולי פוריות בגיל השלישי

 

טיפולי פוריות בגיל השלישי טומנים בחובם סיכונים גדולים לעומת זוגות צעירים יותר אשר עומדים בשיא גיל הפוריות. מהצד של הגבר, חלה ירידה באיכות הזרע וכן חלים סיכונים גדולים לפיתוח מומים שונים בעובר, כגון אוטיזם. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי אמנם הסיכון כאן גדול יותר לעומת גברים צעירים, אך עדיין מדובר בסיכון קטן, כך שברוב המקרים יתפתח עובר בריא ושלם.

 

ירידת הפוריות אצל האישה

 

מצד האישה הדבר בעייתי יותר, האישה נושאת את הביציות כל חייה והן למעשה מזדקנות אתה, כך שבגיל מבוגר הביציות מזדקנות ומאבדות באופן משמעותי מאיכותן. בשנות ה30- וה-40 לחייה של האישה ניתן לבצע בדיקות טרום הריוניות על מנת להעריך את סיכויי ההצלחה, אך בגיל מבוגר ביותר האישה למעשה מאבדת את יכולת הפוריות שלה.

 

טיפולי פוריות בגיל השלישי לאישה – קיים דבר כזה?

 

כאמור, כניסה להריון אצל אישה בגיל השלישי הוא דבר לא סביר וכרוך בסיכונים רבים, כגון התפתחות רעלת הריון, סכרת הריונית וסיבוכי הריון שונים. החל מגיל 40 הסיכוי להיכנס להריון הוא נמוך, גם בקרב אלה שעברו טיפולי פוריות. הלכך, הפתרון הריאלי במקרים כאלה וכמובן עבור נשים בגיל השלישי הוא פניה לתהליך של פונדקאות, שבו הפונדקאית נושאת עובר מביצית שאינה שלה. ניתן גם להיעזר בטיפולי פוריות באמצעות הקפאת ביציות, בו מקפיאים ביצית תקינה של אישה צעירה לשם שימוש עתידי.

 

 

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
שיאצו לגיל השלישי
מחפשים טיפול שיאצו לגיל השלישי? רוצים להקל על יקיריכם? בואו להכיר ולהתנסות בשיטות טיפול פשוטות ובו זמנית מעמיקות, המתבססות על טכניקות מגע, עם תוצאות בריאותיות לטווח הארוך.
לקריאה
יתרונות רפואיים של ספא בגיל הזהב
תועלות טיפולי ספא עבור אוכלוסיית גל הזהב הן רבות ואינן מסתכמות בפינוק ורוגע בלבד. טיפולים אלה מסייעים בהתמודדות מול מחלות, בעיות גופניות שונות ואף מחזקות את הנפש ורמת האנרגיה.
לקריאה
טיפול בעקמת בגיל השלישי
עקמת - סקוליוזיס היא תופעה שמחמירה עם הגיל ואין לה טיפול חד פעמי. הפתרון עבור מבוגרים הוא לשקול טיפול פיזיותרפי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במאמר הבא נביא את כל הפרטים
לקריאה
טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי
עם ההשתייכות למשפחת הגיל השלישי נדמה כי כל הדברים הופכים מורכבים הרבה יותר. טיפול השיניים, שסיימת תוך דקות ספורות בעבר, דורש מלאכת מחשבת ורופא שיניים המומחה ברפואת הפה.
לקריאה
יוגה בגיל השלישי
טרנד היוגה נכנס לחיינו רק בשנים האחרונות. פעילות זו נחשבת כספורט ואימון גופני מומלץ מאוד לצורך הבריאות, שיפור מצב הרוח ואורח חיים בריא. ניתן לומר בנוסף שספורט זה היא לא רק אימון גופני אלא גם אמון רוחני-נפשי.
לקריאה
מטפלת סיעודית עם לינה למבוגרים
מטפלת סיעודית נחשבת לחיונית מאוד בשביל לא מעט אנשים שירצו למצוא את עצמם במצב לפי הם יוכלו לחיות טוב בגיל השלישי. מטפלת עזו מאפשרת לאוכלוסייה בגיל השלישי לקיים אור חיים תקין ולהפוך הרבה בעזרתה לפשוט.
לקריאה
נזקי נחירות בגיל השלישי
לא מעט אנשים כיום סובלים מתופעת הנחירות ומחפשים לה כל פתרון שיוכלו למצוא. הנחירות עצמם מוגדרות כרעשים שמשמיע אדם במהלך השינה, רעש שנגרם מהיווצרות של כלי הנשימה במהלך השינה.
לקריאה
מדיטציה ונשימה מודעת לגיל השלישי
מתחים וקשיים נפשיים עלולים להופיע בכל שלב בחיינו בעקבות סיבות שונות, אף בקרב בני הגיל השלישי. מדיטציה ונשימה מודעת הינה אחת מהשיטות המומלצות לטיפול בקשיים אלו באמצעות הקשבה וחיבור בין הגוף לנפש.
לקריאה
טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי
מבוגרים רבים מדווחים על עלייה בתדירותם של כאבי הגב אותם הם חווים ואינם עושים דבר בנידון. כמובן כי תופעה זו הינה שכיחה בכל שכבות האוכלוסייה אך ברת פתרון ברב המקרים ודורשת טיפול בכל גיל.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.