forums

חוג שחיה לגיל השלישי

שמירה על אורח חיים בריא חשובה בכל גיל, כדי לשמור על אורח חיים בריא וכך לתחזק את הגוף בצורה מיטבית חשוב להקפיד על אכילת אוכל בריא ומאוזן וביצוע פעילות גופנית באופן קבוע. בגיל השלישי החשיבות של שמירה על אורח חיים בריא הופכת לחשובה אפילו יותר.
 
חוג שחיה לגיל השלישי

כושר גופני בגיל זה

 

שמירה על כושר גופני וביצוע פעילות ספורטיבית באופן קבוע חשובה בכל גיל, אך במיוחד בגיל הזהב. ביצוע פעילות גופנית באופן קבוע מחזקת  את הגוף ואת המערכת החיסונית, ובכך מסייעת במניעת מחלות אשר עלולות לצוץ בגיל זה. נוסף לכך הקפדה על שגרה של פעילות גופנית מסייעת לשמירה על הנפש, על החיוביות והחיוניות של החיים. אין זה סוד שככל שאנו מתבגרים ביצוע פעילות ספורטיבית הופכת למשימה מאתגרת יותר, בגיל זה לא כל פעילות גופנית מתאימה לכל אחד. אחת הפעילויות הספורטיביות המומלצות ביותר להתחיל איתן בגיל בשלישי היא שחייה.

 

פעילות שחייה בגיל השלישי

 

 בגיל זה ביצוע פעילות ספורטיבית אינה משימה פשוטה, אחד מענפי הספורט המומלצים הוא השחייה. מודבר באחד מענפי הספורט אשר מתאימים כמעט לכל אחד באוכלוסייה, אנשים אשר סובלים מנכות פיזית יכולים גם הם לעסוק בתחום זה. באמצעות כושר הציפה הנוצר במים והיעדר תחושת המשקל, ניתן לנוע במים בקלילות ולבצע תרגילי ספורט שלא היה ניתן לבצע מעל האדמה. אנשים מבוגרים עלולים לסבול מפגיעות פיזיות או בריאות לקויה יכולים להשתלב באחד מחוגי השחייה המתאימים ולרכוש את הכלים לביצוע תרגילים פיזיים בבריכה. אנשים אשר בבעלותם בריכה ביתית יוכלו לתרגל את הנלמד גם בביתם.

 

למה דווקא שחייה?

שחייה היא הפעילות הגופנית המומלצת ביותר לגיל הזהב, במיוחד לאנשים אשר לא עסקו בפעילות גופנית תקופה ארוכה. בפעילות השחייה עובדים המתאמנים על כל שרירי גופם, אך המאמץ ושחיקת השרירים והעצמות קטנה משמעותית מאשר ביצוע פעילות מעל פני הקרקע. מדובר בפעילות גופנית אשר הסיכוי לפגיעה, פציעה או חבלה הנגרמת מביצוע הפעילות הינו קלוש. השחייה מסייעת לאנשים בחיזוק הקורדינציה, סיבולת לב ריאה, היציבה ועוד. היא מסייעת למניעת בעיות לב ומונעת לחץ דם גבוהה כאשר מבצעים אותה באופן קבוע. שחייה מומלצת במיוחד לאלו המחזיקים ברשותם בריכה ביתית ויכולים לתרגל יום יום מבלי לצאת מהבית.

 

שחייה לנפש בריאה

 

כולם נהנים משהייה במים, זה ידוע שטבילה במי ים או בריכה הן פעילויות מהנות. ביצוע פעילות שחייה באופן קבוע מסייעת בהפגת מתחי היום יום וגורמת לחיזוק המצב רוח. אנשים בגיל הזהב לעיתים סובלים מדיכאון, שעמום, בדידות, חוסר מוטיבציה ובמיוחד עייפות. במצב זה, כאשר הנפש כבר שברירית, פעילות זו יכולה לסייע במיוחד ולהחזיק את החיוביות והחיוניות לחייהם של המבצעים אותה. אנשים אשר מבצעים אותה באופן קבוע נהנים ממצב רוח טוב יותר ותחושה כללית טובה יותר בכל הגוף.

 

הרשמה לחוגים לגיל השלישי

 

היום קיימים חוגים רבים אשר מוצעים לגיל הזהב, חוגים אלו מהווים מסגרת ספורטיבית וכן חברתית לאנשים רבים בגילם. הפעילות הספורטיבית היא משמעותית וחשובה בגיל זה אך לא פחות ממנה חשוב גם הצורך החברתי. לקיחת חלק בחוג לגיל השלישי יכולה לסייע בשמירה על הבריאות ופיתוח הגוף וכמו כן גם יצירה של קשרים חברתיים חדשים אשר חשובים מאד.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
שיאצו לגיל השלישי
מחפשים טיפול שיאצו לגיל השלישי? רוצים להקל על יקיריכם? בואו להכיר ולהתנסות בשיטות טיפול פשוטות ובו זמנית מעמיקות, המתבססות על טכניקות מגע, עם תוצאות בריאותיות לטווח הארוך.
לקריאה
יתרונות רפואיים של ספא בגיל הזהב
תועלות טיפולי ספא עבור אוכלוסיית גל הזהב הן רבות ואינן מסתכמות בפינוק ורוגע בלבד. טיפולים אלה מסייעים בהתמודדות מול מחלות, בעיות גופניות שונות ואף מחזקות את הנפש ורמת האנרגיה.
לקריאה
טיפול בעקמת בגיל השלישי
עקמת - סקוליוזיס היא תופעה שמחמירה עם הגיל ואין לה טיפול חד פעמי. הפתרון עבור מבוגרים הוא לשקול טיפול פיזיותרפי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במאמר הבא נביא את כל הפרטים
לקריאה
טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי
עם ההשתייכות למשפחת הגיל השלישי נדמה כי כל הדברים הופכים מורכבים הרבה יותר. טיפול השיניים, שסיימת תוך דקות ספורות בעבר, דורש מלאכת מחשבת ורופא שיניים המומחה ברפואת הפה.
לקריאה
יוגה בגיל השלישי
טרנד היוגה נכנס לחיינו רק בשנים האחרונות. פעילות זו נחשבת כספורט ואימון גופני מומלץ מאוד לצורך הבריאות, שיפור מצב הרוח ואורח חיים בריא. ניתן לומר בנוסף שספורט זה היא לא רק אימון גופני אלא גם אמון רוחני-נפשי.
לקריאה
מטפלת סיעודית עם לינה למבוגרים
מטפלת סיעודית נחשבת לחיונית מאוד בשביל לא מעט אנשים שירצו למצוא את עצמם במצב לפי הם יוכלו לחיות טוב בגיל השלישי. מטפלת עזו מאפשרת לאוכלוסייה בגיל השלישי לקיים אור חיים תקין ולהפוך הרבה בעזרתה לפשוט.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.