forums

חוג שחיה לגיל השלישי

שמירה על אורח חיים בריא חשובה בכל גיל, כדי לשמור על אורח חיים בריא וכך לתחזק את הגוף בצורה מיטבית חשוב להקפיד על אכילת אוכל בריא ומאוזן וביצוע פעילות גופנית באופן קבוע. בגיל השלישי החשיבות של שמירה על אורח חיים בריא הופכת לחשובה אפילו יותר.
 
חוג שחיה לגיל השלישי

כושר גופני בגיל זה

 

שמירה על כושר גופני וביצוע פעילות ספורטיבית באופן קבוע חשובה בכל גיל, אך במיוחד בגיל הזהב. ביצוע פעילות גופנית באופן קבוע מחזקת  את הגוף ואת המערכת החיסונית, ובכך מסייעת במניעת מחלות אשר עלולות לצוץ בגיל זה. נוסף לכך הקפדה על שגרה של פעילות גופנית מסייעת לשמירה על הנפש, על החיוביות והחיוניות של החיים. אין זה סוד שככל שאנו מתבגרים ביצוע פעילות ספורטיבית הופכת למשימה מאתגרת יותר, בגיל זה לא כל פעילות גופנית מתאימה לכל אחד. אחת הפעילויות הספורטיביות המומלצות ביותר להתחיל איתן בגיל בשלישי היא שחייה.

 

פעילות שחייה בגיל השלישי

 

 בגיל זה ביצוע פעילות ספורטיבית אינה משימה פשוטה, אחד מענפי הספורט המומלצים הוא השחייה. מודבר באחד מענפי הספורט אשר מתאימים כמעט לכל אחד באוכלוסייה, אנשים אשר סובלים מנכות פיזית יכולים גם הם לעסוק בתחום זה. באמצעות כושר הציפה הנוצר במים והיעדר תחושת המשקל, ניתן לנוע במים בקלילות ולבצע תרגילי ספורט שלא היה ניתן לבצע מעל האדמה. אנשים מבוגרים עלולים לסבול מפגיעות פיזיות או בריאות לקויה יכולים להשתלב באחד מחוגי השחייה המתאימים ולרכוש את הכלים לביצוע תרגילים פיזיים בבריכה. אנשים אשר בבעלותם בריכה ביתית יוכלו לתרגל את הנלמד גם בביתם.

 

למה דווקא שחייה?

שחייה היא הפעילות הגופנית המומלצת ביותר לגיל הזהב, במיוחד לאנשים אשר לא עסקו בפעילות גופנית תקופה ארוכה. בפעילות השחייה עובדים המתאמנים על כל שרירי גופם, אך המאמץ ושחיקת השרירים והעצמות קטנה משמעותית מאשר ביצוע פעילות מעל פני הקרקע. מדובר בפעילות גופנית אשר הסיכוי לפגיעה, פציעה או חבלה הנגרמת מביצוע הפעילות הינו קלוש. השחייה מסייעת לאנשים בחיזוק הקורדינציה, סיבולת לב ריאה, היציבה ועוד. היא מסייעת למניעת בעיות לב ומונעת לחץ דם גבוהה כאשר מבצעים אותה באופן קבוע. שחייה מומלצת במיוחד לאלו המחזיקים ברשותם בריכה ביתית ויכולים לתרגל יום יום מבלי לצאת מהבית.

 

שחייה לנפש בריאה

 

כולם נהנים משהייה במים, זה ידוע שטבילה במי ים או בריכה הן פעילויות מהנות. ביצוע פעילות שחייה באופן קבוע מסייעת בהפגת מתחי היום יום וגורמת לחיזוק המצב רוח. אנשים בגיל הזהב לעיתים סובלים מדיכאון, שעמום, בדידות, חוסר מוטיבציה ובמיוחד עייפות. במצב זה, כאשר הנפש כבר שברירית, פעילות זו יכולה לסייע במיוחד ולהחזיק את החיוביות והחיוניות לחייהם של המבצעים אותה. אנשים אשר מבצעים אותה באופן קבוע נהנים ממצב רוח טוב יותר ותחושה כללית טובה יותר בכל הגוף.

 

הרשמה לחוגים לגיל השלישי

 

היום קיימים חוגים רבים אשר מוצעים לגיל הזהב, חוגים אלו מהווים מסגרת ספורטיבית וכן חברתית לאנשים רבים בגילם. הפעילות הספורטיבית היא משמעותית וחשובה בגיל זה אך לא פחות ממנה חשוב גם הצורך החברתי. לקיחת חלק בחוג לגיל השלישי יכולה לסייע בשמירה על הבריאות ופיתוח הגוף וכמו כן גם יצירה של קשרים חברתיים חדשים אשר חשובים מאד.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
הפרעות דלוזיונליות בגיל השלישי
הפרעות דלוזיונליות הן הפרעות שיכולות להופיע בכל גיל, אך מתגברות במיוחד בסביבות הגיל השלישי. במאמר זה נסקור את פירושה של הפרעה זו ונסקור את הגורמים, התסמינים, האבחון ודרכי טיפול אפשריות בהפרעה
לקריאה
הקשר בין מגורים לאורח חיים בריא בגיל השלישי?
אורח חיים בריא בכלל, ובגיל השלישי בפרט, הוא אחד מהדברים היחידים שעליהם מצליחים להסכים כל המומחים מהתחומים השונים. עם זאת, על שאלת ההמשך "מהו אורח חיים בריא?" כבר נקבל אינספור תשובות אפשריות שונות ומנוגדות.
לקריאה
טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב
גיל הזהב מביא איתו שינויים רבים בחיים. רוב האנשים אינם עובדים בתקופה זו, לרוב אין אחריות לקרובי משפחה צעירים יותר, אך עם החופש מגיעות לפעמים בעיות שיש לטפל בהן.
לקריאה
התמודדות של בני הגיל השלישי עם חודשי הקיץ
יסכימו כולם כי החום הכבד מסוכן לבריאות, ומדינת ישראל היא אחת המדינות החמות ביותר שיש. במאמר הבא נסקור בפירוט אודות התמודדות של אנשים מבוגרים עם החום של חודשי הקיץ.
לקריאה
הסכנות בחשיפה לרטיבות ועובש בגיל השלישי
האם תהיתם פעם מהו אותו עובש שאנחנו רואים בקירות ובחדר רחצה? עובש מעיד על כל שחלל לא מקבל את התחזוקה שהוא צריך, במאמר הבא נפרט אודות הסכנות בחשיפה של אנשים מבוגרים לרטיבות.
לקריאה
תחזוקת כלים סניטריים בבתי אבות
אחד המקומות הכי טובים לפרק האחרון של החיים הם בתי אבות. אמנם אנשים רבים לא יודעים מה הולך בבית אבות ולעתים מדמיינים דברים אחרים לחלוטין אך בתי אבות הם מקומות חברתיים מאוד שיכולים לתת למבוגרים בני הגיל השלישי בדיוק את מה שהם צריכים.
לקריאה
יתרונות הרפואה האלטרנטיבית לבני גיל הזהב
מרבית האנשים בגיל הזהב, סובלים מבעיות רפואות שונות. אלו מטופלות על ידי תכניות טיפול הכוללות שימוש בכדורים להורדת לחץ דם, להתמודדות עם כאבי פרקים אופייניים בגיל הזה והן משולבות עם תזונה מותאמת.
לקריאה
טיפול נמרץ בגיל השלישי
כפי שניתן להבין מהשם של מחלקות אלה, מחלקות לטיפול נמרץ הן מחלקות שצריכות לספק טיפול רפואי מידי ומהיר במצבי קיצון רפואיים. למחלקות אלה יש רלוונטיות גבוהה ומצערת לגיל השלישי, וכעת נכיר אותן ואת הטיפול בהן בצורה עמוקה יותר.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.