forums

יתרונות הרפואה האלטרנטיבית לבני גיל הזהב

מרבית האנשים בגיל הזהב, סובלים מבעיות רפואות שונות. אלו מטופלות על ידי תכניות טיפול הכוללות שימוש בכדורים להורדת לחץ דם, להתמודדות עם כאבי פרקים אופייניים בגיל הזה והן משולבות עם תזונה מותאמת.
 
יתרונות הרפואה האלטרנטיבית לבני גיל הזהב
לעיתים, אף מומלצת גם פעילות ספורטיבית, על מנת להפעיל את השרירים ולהשכיח את הכאבים. בשנים האחרונות, ניתן לראות שהרבה מבני גיל הזהב פונים גם לרפואה האלטרנטיבית. לה יש יתרונות עצומים, כאשר אחד מהם הוא הפחתת התלות בתרופות.

רפואה זה מציעה מגוון שיטות ריפוי, אחד על אחד, על מנת להתמודד עם כאבים שונים. סוגי הטיפולים המוכרים שיש בתחום, הם מגוונים ביותר – החל מטיפול פסיכולוגי ועד טיפול פיזי כמו עיסוי ודיקור.

 

מהן שיטות הטיפול האופייניות לרפואה האלטרנטיבית בקרב בני גיל הזהב?

טיפול בעיסוי – טיפול ידני המבוצע על מנת להקל על כאבים ומסייע גם להזרמת דם תקינה ומשופרת, החשובה מאוד בעיקר אצל אנשים מבוגרים. קיימים סוגים שונים של עיסויים וכל אדם מבוגר, מקבל את העיסוי המותאם לו. מטרת כל עיסוי הוא שחרור השרירים. כיום, ניתן להזמין עיסוי עד הבית (במידה והמבוגר מתקשה להגיע לקליניקה) או להגיע פיזית אל המטפל. העיסוי מלבד היותו תורם להקלת הכאבים, הוא גם ידוע כמפיג מתחים. בעקבות כך, יורד משמעותית המתח הנפשי והעיסוי עצמו, הופך לחוויה מרגיעה ביותר.

 

הומיאופתיה – שיטה המטפלת בגוף ובנפש, על ידי הפקת תרופות מצמחים ומינרלים. אלו מותאמות למצבו הפיזי והנפשי של המטופל.

רפלקסולוגיה – שיטה המאופיינת בלחיצות וחימום של אזורים מסוימים בכפות הרגליים.

דיקור סיני – שיטה הכוללת מספר טיפולים שבועיים או דו שבועיים. המטפל מחדיר מחטים סטריליות חד פעמיות לנקודות מסוימות בגוף. המחטים הללו נשארות 20 דקות על האזור בו הם נמצאות. היעילות של הטיפול בדיקור סיני, מבטיחה התמודדות טובה יותר לאחר מצבים של כימותרפיה למבוגרים, כאבי גב תחתון, שיקום משבץ מוחי ועוד.

 

טיפול בצמחי מרפא ותוספי תזונה – אלו יכולים לבוא בנוסף לטיפול התרופתי. הם מסייעים בטיפול בבעיות רפואיות שונות שעשויות להתעורר עם הזמן אצל האדם המבוגר וחלקם אפילו מיועדים לטיפול בבעיות עכשוויות מהם סובלים המבוגרים. לדוגמה, במידה ויש רמות כולסטרול גבוהות, ישנם תוספי תזונה שעוזרים להפחית אותן. כך גם, יש תוספי תזונה המסייעים להתמודדות עם כאבי פרקים.

 

האם יש צורך בייעוץ רפואי כאשר פונים לרפואה אלטרנטיבית?

מכיוון שמדובר על אוכלוסיית גיל הזהב, יש בהחלט להיוועץ עם הרופא המטפל, לפני כל התחלה של טיפול אלטרנטיבי (שימו לב שאתם בוחרים מטפל מקצועי עם ניסיון בתחום). זאת משום שתרופות אלטרנטיביות מסוימות, עשויות להוות סיכון בריאותי, אם הן משולבות עם תרופת הניתנות עם מרשם רפואי. סיכון זה יכול להיות כרוך בתופעות לוואי מסוימות, שאולי עשויות לפגוע עוד יותר במצבו של המבוגר.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
הפרעות דלוזיונליות בגיל השלישי
הפרעות דלוזיונליות הן הפרעות שיכולות להופיע בכל גיל, אך מתגברות במיוחד בסביבות הגיל השלישי. במאמר זה נסקור את פירושה של הפרעה זו ונסקור את הגורמים, התסמינים, האבחון ודרכי טיפול אפשריות בהפרעה
לקריאה
הקשר בין מגורים לאורח חיים בריא בגיל השלישי?
אורח חיים בריא בכלל, ובגיל השלישי בפרט, הוא אחד מהדברים היחידים שעליהם מצליחים להסכים כל המומחים מהתחומים השונים. עם זאת, על שאלת ההמשך "מהו אורח חיים בריא?" כבר נקבל אינספור תשובות אפשריות שונות ומנוגדות.
לקריאה
טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב
גיל הזהב מביא איתו שינויים רבים בחיים. רוב האנשים אינם עובדים בתקופה זו, לרוב אין אחריות לקרובי משפחה צעירים יותר, אך עם החופש מגיעות לפעמים בעיות שיש לטפל בהן.
לקריאה
התמודדות של בני הגיל השלישי עם חודשי הקיץ
יסכימו כולם כי החום הכבד מסוכן לבריאות, ומדינת ישראל היא אחת המדינות החמות ביותר שיש. במאמר הבא נסקור בפירוט אודות התמודדות של אנשים מבוגרים עם החום של חודשי הקיץ.
לקריאה
הסכנות בחשיפה לרטיבות ועובש בגיל השלישי
האם תהיתם פעם מהו אותו עובש שאנחנו רואים בקירות ובחדר רחצה? עובש מעיד על כל שחלל לא מקבל את התחזוקה שהוא צריך, במאמר הבא נפרט אודות הסכנות בחשיפה של אנשים מבוגרים לרטיבות.
לקריאה
תחזוקת כלים סניטריים בבתי אבות
אחד המקומות הכי טובים לפרק האחרון של החיים הם בתי אבות. אמנם אנשים רבים לא יודעים מה הולך בבית אבות ולעתים מדמיינים דברים אחרים לחלוטין אך בתי אבות הם מקומות חברתיים מאוד שיכולים לתת למבוגרים בני הגיל השלישי בדיוק את מה שהם צריכים.
לקריאה
יתרונות הרפואה האלטרנטיבית לבני גיל הזהב
מרבית האנשים בגיל הזהב, סובלים מבעיות רפואות שונות. אלו מטופלות על ידי תכניות טיפול הכוללות שימוש בכדורים להורדת לחץ דם, להתמודדות עם כאבי פרקים אופייניים בגיל הזה והן משולבות עם תזונה מותאמת.
לקריאה
טיפול נמרץ בגיל השלישי
כפי שניתן להבין מהשם של מחלקות אלה, מחלקות לטיפול נמרץ הן מחלקות שצריכות לספק טיפול רפואי מידי ומהיר במצבי קיצון רפואיים. למחלקות אלה יש רלוונטיות גבוהה ומצערת לגיל השלישי, וכעת נכיר אותן ואת הטיפול בהן בצורה עמוקה יותר.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.