forums

יתרונות הרפואה האלטרנטיבית לבני גיל הזהב

מרבית האנשים בגיל הזהב, סובלים מבעיות רפואות שונות. אלו מטופלות על ידי תכניות טיפול הכוללות שימוש בכדורים להורדת לחץ דם, להתמודדות עם כאבי פרקים אופייניים בגיל הזה והן משולבות עם תזונה מותאמת.
 
יתרונות הרפואה האלטרנטיבית לבני גיל הזהב
לעיתים, אף מומלצת גם פעילות ספורטיבית, על מנת להפעיל את השרירים ולהשכיח את הכאבים. בשנים האחרונות, ניתן לראות שהרבה מבני גיל הזהב פונים גם לרפואה האלטרנטיבית. לה יש יתרונות עצומים, כאשר אחד מהם הוא הפחתת התלות בתרופות.

רפואה זה מציעה מגוון שיטות ריפוי, אחד על אחד, על מנת להתמודד עם כאבים שונים. סוגי הטיפולים המוכרים שיש בתחום, הם מגוונים ביותר – החל מטיפול פסיכולוגי ועד טיפול פיזי כמו עיסוי ודיקור.

 

מהן שיטות הטיפול האופייניות לרפואה האלטרנטיבית בקרב בני גיל הזהב?

טיפול בעיסוי – טיפול ידני המבוצע על מנת להקל על כאבים ומסייע גם להזרמת דם תקינה ומשופרת, החשובה מאוד בעיקר אצל אנשים מבוגרים. קיימים סוגים שונים של עיסויים וכל אדם מבוגר, מקבל את העיסוי המותאם לו. מטרת כל עיסוי הוא שחרור השרירים. כיום, ניתן להזמין עיסוי עד הבית (במידה והמבוגר מתקשה להגיע לקליניקה) או להגיע פיזית אל המטפל. העיסוי מלבד היותו תורם להקלת הכאבים, הוא גם ידוע כמפיג מתחים. בעקבות כך, יורד משמעותית המתח הנפשי והעיסוי עצמו, הופך לחוויה מרגיעה ביותר.

 

הומיאופתיה – שיטה המטפלת בגוף ובנפש, על ידי הפקת תרופות מצמחים ומינרלים. אלו מותאמות למצבו הפיזי והנפשי של המטופל.

רפלקסולוגיה – שיטה המאופיינת בלחיצות וחימום של אזורים מסוימים בכפות הרגליים.

דיקור סיני – שיטה הכוללת מספר טיפולים שבועיים או דו שבועיים. המטפל מחדיר מחטים סטריליות חד פעמיות לנקודות מסוימות בגוף. המחטים הללו נשארות 20 דקות על האזור בו הם נמצאות. היעילות של הטיפול בדיקור סיני, מבטיחה התמודדות טובה יותר לאחר מצבים של כימותרפיה למבוגרים, כאבי גב תחתון, שיקום משבץ מוחי ועוד.

 

טיפול בצמחי מרפא ותוספי תזונה – אלו יכולים לבוא בנוסף לטיפול התרופתי. הם מסייעים בטיפול בבעיות רפואיות שונות שעשויות להתעורר עם הזמן אצל האדם המבוגר וחלקם אפילו מיועדים לטיפול בבעיות עכשוויות מהם סובלים המבוגרים. לדוגמה, במידה ויש רמות כולסטרול גבוהות, ישנם תוספי תזונה שעוזרים להפחית אותן. כך גם, יש תוספי תזונה המסייעים להתמודדות עם כאבי פרקים.

 

האם יש צורך בייעוץ רפואי כאשר פונים לרפואה אלטרנטיבית?

מכיוון שמדובר על אוכלוסיית גיל הזהב, יש בהחלט להיוועץ עם הרופא המטפל, לפני כל התחלה של טיפול אלטרנטיבי (שימו לב שאתם בוחרים מטפל מקצועי עם ניסיון בתחום). זאת משום שתרופות אלטרנטיביות מסוימות, עשויות להוות סיכון בריאותי, אם הן משולבות עם תרופת הניתנות עם מרשם רפואי. סיכון זה יכול להיות כרוך בתופעות לוואי מסוימות, שאולי עשויות לפגוע עוד יותר במצבו של המבוגר.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
שיאצו לגיל השלישי
מחפשים טיפול שיאצו לגיל השלישי? רוצים להקל על יקיריכם? בואו להכיר ולהתנסות בשיטות טיפול פשוטות ובו זמנית מעמיקות, המתבססות על טכניקות מגע, עם תוצאות בריאותיות לטווח הארוך.
לקריאה
יתרונות רפואיים של ספא בגיל הזהב
תועלות טיפולי ספא עבור אוכלוסיית גל הזהב הן רבות ואינן מסתכמות בפינוק ורוגע בלבד. טיפולים אלה מסייעים בהתמודדות מול מחלות, בעיות גופניות שונות ואף מחזקות את הנפש ורמת האנרגיה.
לקריאה
טיפול בעקמת בגיל השלישי
עקמת - סקוליוזיס היא תופעה שמחמירה עם הגיל ואין לה טיפול חד פעמי. הפתרון עבור מבוגרים הוא לשקול טיפול פיזיותרפי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במאמר הבא נביא את כל הפרטים
לקריאה
טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי
עם ההשתייכות למשפחת הגיל השלישי נדמה כי כל הדברים הופכים מורכבים הרבה יותר. טיפול השיניים, שסיימת תוך דקות ספורות בעבר, דורש מלאכת מחשבת ורופא שיניים המומחה ברפואת הפה.
לקריאה
יוגה בגיל השלישי
טרנד היוגה נכנס לחיינו רק בשנים האחרונות. פעילות זו נחשבת כספורט ואימון גופני מומלץ מאוד לצורך הבריאות, שיפור מצב הרוח ואורח חיים בריא. ניתן לומר בנוסף שספורט זה היא לא רק אימון גופני אלא גם אמון רוחני-נפשי.
לקריאה
מטפלת סיעודית עם לינה למבוגרים
מטפלת סיעודית נחשבת לחיונית מאוד בשביל לא מעט אנשים שירצו למצוא את עצמם במצב לפי הם יוכלו לחיות טוב בגיל השלישי. מטפלת עזו מאפשרת לאוכלוסייה בגיל השלישי לקיים אור חיים תקין ולהפוך הרבה בעזרתה לפשוט.
לקריאה
נזקי נחירות בגיל השלישי
לא מעט אנשים כיום סובלים מתופעת הנחירות ומחפשים לה כל פתרון שיוכלו למצוא. הנחירות עצמם מוגדרות כרעשים שמשמיע אדם במהלך השינה, רעש שנגרם מהיווצרות של כלי הנשימה במהלך השינה.
לקריאה
מדיטציה ונשימה מודעת לגיל השלישי
מתחים וקשיים נפשיים עלולים להופיע בכל שלב בחיינו בעקבות סיבות שונות, אף בקרב בני הגיל השלישי. מדיטציה ונשימה מודעת הינה אחת מהשיטות המומלצות לטיפול בקשיים אלו באמצעות הקשבה וחיבור בין הגוף לנפש.
לקריאה
טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי
מבוגרים רבים מדווחים על עלייה בתדירותם של כאבי הגב אותם הם חווים ואינם עושים דבר בנידון. כמובן כי תופעה זו הינה שכיחה בכל שכבות האוכלוסייה אך ברת פתרון ברב המקרים ודורשת טיפול בכל גיל.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.