forums

התמודדות של בני הגיל השלישי עם חודשי הקיץ

יסכימו כולם כי החום הכבד מסוכן לבריאות, ומדינת ישראל היא אחת המדינות החמות ביותר שיש. במאמר הבא נסקור בפירוט אודות התמודדות של אנשים מבוגרים עם החום של חודשי הקיץ.
 
התמודדות של בני הגיל השלישי עם חודשי הקיץ
בחודשי הקיץ החמים היותר, יולי ואוגוסט, החום מגיע לשיאים בכל פעם מחדש וההתחממות העולמית רק מחמירה את המצב משנה לשנה. החום יכול לפגוע בבריאותם של אנשים רבים ולהגיע לעומסי חום שגורמים למוות אפילו לאלו שנשארים בבית, בעיקר לשכבות החלשות ואלו שאין להם יכולת מיגון יעילה כנגד השרב הכבד.

 

הגיל השלישי בימי חמסין

 

אחת השכבות הכי חלשות שיכולות להיפגע מנזקי החום יותר מכולם הם הגיל השלישי. אנשים מבוגרים בגילאי שבעים ומעלה מסכנים את בריאותם בכל יציאה מהבית והשמש החזקה יכולה לגרום להם לצרות רבות. קרני השמש החזקות גורמות לקרינה משמעותית ביותר שיכולה לפתח מחלות רבות כאשר החמורה ביותר היא כמובן סרטון העור. העור של מבוגרים בגיל השלישי הרבה יותר חלש מאשר עור של אנשים צעירים, הוא מחלים הרבה יותר לאט ולכן הם נמצאים בחשיפה מוגברת. סכנות כאלו יכולות לגרום אפילו מהליכה שגרתית ברחוב.

 

התייבשות ומכות חום

 

הגיל השלישי חייב קירור באופן שוטף בכל חודשי הקיץ, כזה שיהיה אמין, מועיל ומהיר, כדי למנוע סכנות כמו של התייבשות ומכות חום. אפילו במתאר ביתי ואפילו בלילה אפשר לקבל מכת חום כאשר הגוף חלש ושכבות גיל מבוגרות חשופות לבעיות כאלו הרבה יותר מאנשים צעירים. יש הרבה פתרונות קירור איכותיים לאורך זמן אבל כל פתרון חייב תמיד לכלול גם שתיה מרובה. הנוזלים חשובים ביותר וזו דרך נפלאה להתמודד עם החום. ברגע שהמבוגר ישתה, יהיה לגוף שלו מספיק נוזלים וגם אם הוא ייקלע לבעיה היא תהיה הרבה פחות חמורה.

 

מזגן יעיל ואיכותי

 

כדי להתמודד עם הקיץ החם והמסוכן כל מבוגר חייב לשהות במקום ממוזג. מאוורר לא באמת עוזר כיוון שהוא לא מקרר בצורה יעילה כמו מזגן וגם אם לתקופות חמות אחרות כמו האביב או הסתיו הוא יהיה שימושי, בתקופת הקיץ חובה להתקין מזגן איכותי כמו מזגן VRF. מערכת מיזוג VRF היא מערכת משוכללת ביותר שיכולה לפעול הרבה יותר טוב ממזגן רגיל. הוא נותן טמפרטורה אחידה בכל השטח כך שאין שינויי טמפרטורה מעצבנים בתוך המבנה. גם חללים גדולים מאוד כמו אולמות תצוגה ומרכזים מסחריים זוכים למיזוג איכותי עכשיו.

 

פעילות מימית יכולה להועיל

 

מזגן יכול להיות מאוד מועיל בחודשי הקיץ אך כדי לשמור על ההצטננות של המבוגר מומלץ גם לבצע פעילות מימית. לפעמים שהייה במקום ממזוג משך זמן יכולה גם לגרום לצינון לא קל ואחת הפעילויות המהנות ביותר בחודשי הקיץ היא טבילה בבריכה. גם בבתי אבות ובדיוק מוגן בדרך כלל יש בריכה כלשהי וכמובן מיזוג אוויר צונן ואלו הם דרכים לא רק בטיחותיות ובריאות כדי להעביר את חודשי הקיץ אלא גם מהנות ביותר. בבריכה ניתן גם לקיים פעילות ספורטיבית כמו הפעלות או שחייה שתתרום הרבה למצב הגופני.

 

ללבוש ביגוד נכון

 

מבוגרים פעמים רבות לובשים בגדים שלא מתאימים לעונה. לא כולם אוהבים ללבוש גופיות ומכנסיים קצרים אך בחודשי הקיץ זה יכול להיות הבדל משמעותי כדי להתמודד עם החום. בני הגיל השלישי יכולים לגלות קשיים רבים בהחלפת ביגוד ולכן חשוב לעזור להם עד כמה שאפשר כדי שירגישו מעט יותר נוח והרבה פחות דביקים בחודשי החמסין.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
הפרעות דלוזיונליות בגיל השלישי
הפרעות דלוזיונליות הן הפרעות שיכולות להופיע בכל גיל, אך מתגברות במיוחד בסביבות הגיל השלישי. במאמר זה נסקור את פירושה של הפרעה זו ונסקור את הגורמים, התסמינים, האבחון ודרכי טיפול אפשריות בהפרעה
לקריאה
הקשר בין מגורים לאורח חיים בריא בגיל השלישי?
אורח חיים בריא בכלל, ובגיל השלישי בפרט, הוא אחד מהדברים היחידים שעליהם מצליחים להסכים כל המומחים מהתחומים השונים. עם זאת, על שאלת ההמשך "מהו אורח חיים בריא?" כבר נקבל אינספור תשובות אפשריות שונות ומנוגדות.
לקריאה
טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב
גיל הזהב מביא איתו שינויים רבים בחיים. רוב האנשים אינם עובדים בתקופה זו, לרוב אין אחריות לקרובי משפחה צעירים יותר, אך עם החופש מגיעות לפעמים בעיות שיש לטפל בהן.
לקריאה
התמודדות של בני הגיל השלישי עם חודשי הקיץ
יסכימו כולם כי החום הכבד מסוכן לבריאות, ומדינת ישראל היא אחת המדינות החמות ביותר שיש. במאמר הבא נסקור בפירוט אודות התמודדות של אנשים מבוגרים עם החום של חודשי הקיץ.
לקריאה
הסכנות בחשיפה לרטיבות ועובש בגיל השלישי
האם תהיתם פעם מהו אותו עובש שאנחנו רואים בקירות ובחדר רחצה? עובש מעיד על כל שחלל לא מקבל את התחזוקה שהוא צריך, במאמר הבא נפרט אודות הסכנות בחשיפה של אנשים מבוגרים לרטיבות.
לקריאה
תחזוקת כלים סניטריים בבתי אבות
אחד המקומות הכי טובים לפרק האחרון של החיים הם בתי אבות. אמנם אנשים רבים לא יודעים מה הולך בבית אבות ולעתים מדמיינים דברים אחרים לחלוטין אך בתי אבות הם מקומות חברתיים מאוד שיכולים לתת למבוגרים בני הגיל השלישי בדיוק את מה שהם צריכים.
לקריאה
יתרונות הרפואה האלטרנטיבית לבני גיל הזהב
מרבית האנשים בגיל הזהב, סובלים מבעיות רפואות שונות. אלו מטופלות על ידי תכניות טיפול הכוללות שימוש בכדורים להורדת לחץ דם, להתמודדות עם כאבי פרקים אופייניים בגיל הזה והן משולבות עם תזונה מותאמת.
לקריאה
טיפול נמרץ בגיל השלישי
כפי שניתן להבין מהשם של מחלקות אלה, מחלקות לטיפול נמרץ הן מחלקות שצריכות לספק טיפול רפואי מידי ומהיר במצבי קיצון רפואיים. למחלקות אלה יש רלוונטיות גבוהה ומצערת לגיל השלישי, וכעת נכיר אותן ואת הטיפול בהן בצורה עמוקה יותר.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.