forums

טיפול ברשלנות בהשתלות שיניים בגיל השלישי

ישראל נחשבת למעצמת שתלים ורבים בגיל השלישי כבר גילו את התרומה הרבה של הטכנולוגיה המתקדמת לשיקום הפה. שתלים דנטאליים מהווים חלופה מצוינת לשיניים טבעיות החסרות כתוצאה מתאונה, נשירת שיניים, נסיגת חניכיים, דלקות כמו עששת וכדומה.
 
טיפול ברשלנות בהשתלות שיניים בגיל השלישי

מערך שיקום הפה מתחדש

 

חוסר שיניים פוגע בתפקוד היעיל של הפה והן במראהו, במיוחד כשרוצים לחייך. שתלים מרגישים כמו שיניים אמתיות מבחינה פונקציונאלית והן מהבחינה האסתטית. במרוצת השנים השתכללו הטכניקות להשתלת שיניים ולמערך של שיקום פה נוספו שיטות חדשות. כמו למשל, השתלת שיניים ממוחשבת אשר מסייעת לרופא לבנות מודל מדויק של שתלים בהתאמה אישית והשתלה ביום אחד המתאימה למטופלים להם נדרשים שתלים בודדים.  


סיבוכים אפשריים בהשתלות שיניים בגיל השלישי

 

על אף הקדמה הטכנולוגית וריבוי הטיפולים של השתלות בגיל השלישי, יתכנו מצבים של רשלנות  במהלך השתלות שיניים. רשלנות עשויה לנבוע ממגוון סיבות: מיומנות הרופא אינה גבוהה מספיק והוא אינו תכנן את התהליך כראוי או במהלך ביצוע ההשתלה הוא נתקל בבעיה (למשל, מיעוט עצם) ולא הצליח לפתור אותה מבלי לגרום נזק. סיטואציה אחרת היא כזו בה נקבעה השתלת שיניים אול און 4 או אול און 6 למטופל שנזקק ליותר שתלים ולתהליך מורכב וארוך יותר מכפי שהוא קיבל.
לעיתים זו אבחנה שגויה ולעיתים, השתל אינו מגיב כפי שנצפה ואינו נקלט בפה.
 

גורמים חיצוניים למניעת הצלחת השתלה

 

ההשתלה עשויה להיכשל והיא עשויה גם לגרום לבעיות, שיחייבו התערבות של כירורג פה. בין הסיבוכים האפשריים בהשתלות, ניתן למצוא פגיעה בעצבים של הלסת, זיהומים בחניכיים, דימום מוגזם וכן עומס יתר של שתל דנטלי, שבירה של שתל, בעיות בסינוסים, נמק ברקמות, ועוד. יתכן שהבעיה תתרחש במהלך ההשתלה עצמה או רק כעבור זמן מה, למשל, אם הרקמה לא מגיבה טוב לשתל. גם גורמים כמו מחלת הסוכרת, אי הקפדה על היגיינה, ריקבון לא מטופל או מחלת חניכיים עשויים למנוע את הצלחת ההשתלה או לפגוע בשתלים בהמשך הדרך.


כיצד תמנעו רשלנות וסיבוכים בהשתלות שיניים?


ראשית, חשוב מאוד לבחור רופא שיניים המנוסה בהשתלות שיניים בעל קליניקה מצוידת היטב בכל המכשור הנדרש לביצוע השתלה איכותית. כמו כן, שימו לב שעל רופא השיניים מוטלת האחריות לבצע בדיקות מקיפות לפני ההשתלה וכן לשלוח אתכם לבדיקות שונות כמו בדיקת דם לבדיקת הבריאות הכללית היות ולעיתים אפילו מחסור כלשהו בוויטמינים עשוי לפגוע בהצלחת הטיפול.
חשוב מאוד שהרופא יטפל בכם עם צוות מיומן המסייע לעבודתו ויידע לטפל בזמן אמת בבעיות שעשויות להתרחש במהלך השתלה.

 

חשוב לדעת!

 

עקרונית, רופאי שיניים המנוסים בהשתלות ערוכים לתרחישים רבים ולכן, יידעו כיצד להתמודד עם אתגרים במהלך הטיפול. יש לציין כי על מנת למנוע סיטואציה של רשלנות, הקפידו על הרופא המטפל – לעיתים כדאי לשלם יותר על תהליך של השתלות כדי לא להתפשר על איכות. מדובר בבריאות הפה ואינכם רוצים להגיע למצב בו תישארו בפה בלי שתלים או תצטרכו לעבור שוב ושוב השתלות עד השגת התוצאה הרצויה בעיקר בגילאי הגיל השלישי שדרכי הטיפול נהיים פחות פשוטים.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
איזון תרופתי בגיל השלישי עקב מחלות כרוניות
הגיל השלישי מציב בפני המין האנושי שלל אתגרים. תשומת הלב לכך התעצמה מאוד בעשור האחרון, שכן תוחלת החיים נמצאת במגמת עלייה משמעותית, כך ששלב זה בחיים הופך ארוך יותר ובנוסף גם בני ובנות ה-60 פלוס וה-70 פלוס ואפילו אלה שעברו את ה-80 וה-90 מבקשים לא רק לחיות אלא גם ליהנות מחיים עם איכות.
לקריאה
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
שיאצו לגיל השלישי
מחפשים טיפול שיאצו לגיל השלישי? רוצים להקל על יקיריכם? בואו להכיר ולהתנסות בשיטות טיפול פשוטות ובו זמנית מעמיקות, המתבססות על טכניקות מגע, עם תוצאות בריאותיות לטווח הארוך.
לקריאה
יתרונות רפואיים של ספא בגיל הזהב
תועלות טיפולי ספא עבור אוכלוסיית גל הזהב הן רבות ואינן מסתכמות בפינוק ורוגע בלבד. טיפולים אלה מסייעים בהתמודדות מול מחלות, בעיות גופניות שונות ואף מחזקות את הנפש ורמת האנרגיה.
לקריאה
טיפול בעקמת בגיל השלישי
עקמת - סקוליוזיס היא תופעה שמחמירה עם הגיל ואין לה טיפול חד פעמי. הפתרון עבור מבוגרים הוא לשקול טיפול פיזיותרפי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במאמר הבא נביא את כל הפרטים
לקריאה
טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי
עם ההשתייכות למשפחת הגיל השלישי נדמה כי כל הדברים הופכים מורכבים הרבה יותר. טיפול השיניים, שסיימת תוך דקות ספורות בעבר, דורש מלאכת מחשבת ורופא שיניים המומחה ברפואת הפה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.