forums

טיפול ברשלנות בהשתלות שיניים בגיל השלישי

ישראל נחשבת למעצמת שתלים ורבים בגיל השלישי כבר גילו את התרומה הרבה של הטכנולוגיה המתקדמת לשיקום הפה. שתלים דנטאליים מהווים חלופה מצוינת לשיניים טבעיות החסרות כתוצאה מתאונה, נשירת שיניים, נסיגת חניכיים, דלקות כמו עששת וכדומה.
 
טיפול ברשלנות בהשתלות שיניים בגיל השלישי

מערך שיקום הפה מתחדש

 

חוסר שיניים פוגע בתפקוד היעיל של הפה והן במראהו, במיוחד כשרוצים לחייך. שתלים מרגישים כמו שיניים אמתיות מבחינה פונקציונאלית והן מהבחינה האסתטית. במרוצת השנים השתכללו הטכניקות להשתלת שיניים ולמערך של שיקום פה נוספו שיטות חדשות. כמו למשל, השתלת שיניים ממוחשבת אשר מסייעת לרופא לבנות מודל מדויק של שתלים בהתאמה אישית והשתלה ביום אחד המתאימה למטופלים להם נדרשים שתלים בודדים.  


סיבוכים אפשריים בהשתלות שיניים בגיל השלישי

 

על אף הקדמה הטכנולוגית וריבוי הטיפולים של השתלות בגיל השלישי, יתכנו מצבים של רשלנות  במהלך השתלות שיניים. רשלנות עשויה לנבוע ממגוון סיבות: מיומנות הרופא אינה גבוהה מספיק והוא אינו תכנן את התהליך כראוי או במהלך ביצוע ההשתלה הוא נתקל בבעיה (למשל, מיעוט עצם) ולא הצליח לפתור אותה מבלי לגרום נזק. סיטואציה אחרת היא כזו בה נקבעה השתלת שיניים אול און 4 או אול און 6 למטופל שנזקק ליותר שתלים ולתהליך מורכב וארוך יותר מכפי שהוא קיבל.
לעיתים זו אבחנה שגויה ולעיתים, השתל אינו מגיב כפי שנצפה ואינו נקלט בפה.
 

גורמים חיצוניים למניעת הצלחת השתלה

 

ההשתלה עשויה להיכשל והיא עשויה גם לגרום לבעיות, שיחייבו התערבות של כירורג פה. בין הסיבוכים האפשריים בהשתלות, ניתן למצוא פגיעה בעצבים של הלסת, זיהומים בחניכיים, דימום מוגזם וכן עומס יתר של שתל דנטלי, שבירה של שתל, בעיות בסינוסים, נמק ברקמות, ועוד. יתכן שהבעיה תתרחש במהלך ההשתלה עצמה או רק כעבור זמן מה, למשל, אם הרקמה לא מגיבה טוב לשתל. גם גורמים כמו מחלת הסוכרת, אי הקפדה על היגיינה, ריקבון לא מטופל או מחלת חניכיים עשויים למנוע את הצלחת ההשתלה או לפגוע בשתלים בהמשך הדרך.


כיצד תמנעו רשלנות וסיבוכים בהשתלות שיניים?


ראשית, חשוב מאוד לבחור רופא שיניים המנוסה בהשתלות שיניים בעל קליניקה מצוידת היטב בכל המכשור הנדרש לביצוע השתלה איכותית. כמו כן, שימו לב שעל רופא השיניים מוטלת האחריות לבצע בדיקות מקיפות לפני ההשתלה וכן לשלוח אתכם לבדיקות שונות כמו בדיקת דם לבדיקת הבריאות הכללית היות ולעיתים אפילו מחסור כלשהו בוויטמינים עשוי לפגוע בהצלחת הטיפול.
חשוב מאוד שהרופא יטפל בכם עם צוות מיומן המסייע לעבודתו ויידע לטפל בזמן אמת בבעיות שעשויות להתרחש במהלך השתלה.

 

חשוב לדעת!

 

עקרונית, רופאי שיניים המנוסים בהשתלות ערוכים לתרחישים רבים ולכן, יידעו כיצד להתמודד עם אתגרים במהלך הטיפול. יש לציין כי על מנת למנוע סיטואציה של רשלנות, הקפידו על הרופא המטפל – לעיתים כדאי לשלם יותר על תהליך של השתלות כדי לא להתפשר על איכות. מדובר בבריאות הפה ואינכם רוצים להגיע למצב בו תישארו בפה בלי שתלים או תצטרכו לעבור שוב ושוב השתלות עד השגת התוצאה הרצויה בעיקר בגילאי הגיל השלישי שדרכי הטיפול נהיים פחות פשוטים.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי
מבוגרים רבים מדווחים על עלייה בתדירותם של כאבי הגב אותם הם חווים ואינם עושים דבר בנידון. כמובן כי תופעה זו הינה שכיחה בכל שכבות האוכלוסייה אך ברת פתרון ברב המקרים ודורשת טיפול בכל גיל.
לקריאה
תופעת השרירן ברחם בגיל השלישי
יכול להיות שהמילה שרירן תבלבל אתכם מעט אך לא מדובר על מישהו שהלך לחדר כושר אף כי גם שרירן כזה יכול לבלוט יותר מידי. שרירן ברחם הוא למעשה גידול כלשהו שמופיע ברחם והוא יכול להפריע במצבים מסוימים ואף לסכן היריון או את בריאות האישה. מאין הוא בא ואיך מתמודדים איתו? ומה קורה כשמגלים אותו בגיל השלישי? זה הזמן לגלות.
לקריאה
כאבי צוואר בגיל השלישי גורמים עיקריים
הגיל השלישי כרוך בשינויים רבים בגוף ובעמוד השדרה. בין היתר, בגיל הזה מתחילים גברים ונשים כאחד לחוות כאבי צוואר בתדירות גבוהה יותר. למרות שהכאב אינו מסוכן, הוא פוגע בצורה משמעותית באיכות החיים של בני הגיל השלישי בארץ ובעולם.
לקריאה
תזונה נכונה לחולי סוכרת בני הגיל השלישי
הסוכרת הינה מחלה נפוצה בקרב בני הגיל השלישי שחשוב לאתרה ולטפל בה בזמן. תזונה נכונה המותאמת לסוג אוכלוסייה זו היא כלי מפתח להצלחת הטיפול.
לקריאה
טיפול ברשלנות בהשתלות שיניים בגיל השלישי
ישראל נחשבת למעצמת שתלים ורבים בגיל השלישי כבר גילו את התרומה הרבה של הטכנולוגיה המתקדמת לשיקום הפה. שתלים דנטאליים מהווים חלופה מצוינת לשיניים טבעיות החסרות כתוצאה מתאונה, נשירת שיניים, נסיגת חניכיים, דלקות כמו עששת וכדומה.
לקריאה
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
הפרעות דלוזיונליות בגיל השלישי
הפרעות דלוזיונליות הן הפרעות שיכולות להופיע בכל גיל, אך מתגברות במיוחד בסביבות הגיל השלישי. במאמר זה נסקור את פירושה של הפרעה זו ונסקור את הגורמים, התסמינים, האבחון ודרכי טיפול אפשריות בהפרעה
לקריאה
הקשר בין מגורים לאורח חיים בריא בגיל השלישי?
אורח חיים בריא בכלל, ובגיל השלישי בפרט, הוא אחד מהדברים היחידים שעליהם מצליחים להסכים כל המומחים מהתחומים השונים. עם זאת, על שאלת ההמשך "מהו אורח חיים בריא?" כבר נקבל אינספור תשובות אפשריות שונות ומנוגדות.
לקריאה
טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב
גיל הזהב מביא איתו שינויים רבים בחיים. רוב האנשים אינם עובדים בתקופה זו, לרוב אין אחריות לקרובי משפחה צעירים יותר, אך עם החופש מגיעות לפעמים בעיות שיש לטפל בהן.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.