forums

מחלות נפוצות בגיל השלישי

מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
 
 מחלות נפוצות בגיל השלישי

אובדן כושר קוגניטיבי

 

מחלות כגון דמנציה או אלצהיימר הן פרוגרסיביות, מחלות שטרם נמצא להן טיפול העוצר את התקדמותן. מצב מתקדם של דמנציה או אלצהיימר מגיעים החולים למצב שאינם מזהים את הקרובים להם ומאבדים את האוריינטציה- ההתמצאות במרחב, כולל סביבה מוכרת ואינם יכולים להסתדר לבדם. אל ההתדרדרות הקוגניטיבית מתלווה גם תשישות נפשית הבאה לידי ביטוי בדיכאון או חרדות. בשל כך, הם זקוקים להשגחה צמודה.

 

פרקינסון

 

פרקינסון היא מחלה ניוונית הפוגעת במערכת העצבים המרכזית (המוח). בנוסף מחלת הפרקינסון היא פרוגרסיבית אך מתקדמת באיטיות יחסית. תסמינים חמורים  כוללים רעידות חזקות, קושי להפעיל את הגפיים או לשלוט בהם, חוסר שיווי משקל ואף בעיות עיכול, בעיות עור ובעיות שליטה בסוגרים. כאשר המחלה מגיעה לשלביה המתקדמים, החולה עשוי להגיע למצב סיעודי ויצטרך מטפל סיעודי אשר ישגיח ויספק עזרה בתפקוד היומיומי לקשיש הסובל ממחלה קשה זו.

 

מחלות כרוניות והשלכותיהן

 

שכיחותן של מחלות כרוניות כגון סוכרת או מחלות לב עולות עם הגיל וגם מחמירות ככל שהגיל עולה. מחלות אלה דורשות הקפדה על נטילת תרופות באופן קבוע ובתדירות מתאימה וביצוע מעקב. מחלת הסוכרת עלולה לגרום לבעיות כמו כף רגל סוכרתית שיוצרת מגבלה בתנועה עד כדי קטיעת רגל או מחלות עיניים. סיבוכים אלה עלולים להפוך אדם לחולה סיעודי בגיל השלישי. ומטפל סיעודי מוסמך יוכל לעזור במצב הקיים

 

נפילות והתדרדרות במצב הגופני

 

גם אם לא מדובר במחלה ספציפית ומוגדרת, עם ההזדקנות ישנה היחלשות של הגוף, המפרקים נוקשים יותר והתנועה קשה יותר. הדבר גורם לנפילות, הנחשבות לאחת הסיבות המרכזיות לאיבוד התפקוד העצמאי בקרב קשישים. אחת התוצאות החמורות של נפילות המביאה לקושי משמעותי בתפקוד הוא שבר צוואר הירך. חולשת שרירים, בעיות בשיווי משקל וגם לחץ דם נמוך הם מצבים בהם הסיכון לנפילות עולה, וגורמים לסיבוכים קשים עד למוות

 

בעיות אכילה וירידה במשקל

 

בעיות אכילה וירידה במשקל מתרחשות בד בבד לתופעות אחרות כמו דמנציה או דיכאון. קשיש הסובל מתת תזונה (שיכולה להיות גם חוסר במרכיב ספציפי אך משמעותי בתזונה) יכולה לגרום להתדרדרות במצבו הגופני, הקוגניטיבי והנפשי ולהפוך אותו בסופו של דבר לחולה סיעודי. סיבה נוספת העלולה לגרום לתת תזונה היא בעיות לעיסה שנוצרות עקב חוסר התאמה של השיניים התותבות.

 

אירוע לב או אירוע מוחי

 

אירוע לב או אירוע מוחי יכולים לגרום לאדם בכל גיל להפוך לחולה סיעודי. כמובן שאם האירוע קורה בגיל השלישי ההתאוששות ממנו תהיה קשה ואיטית יותר וסיבוכים כתוצאה מכך יכולים להשפיע משמעותית והסיכוי להישארות במצב סיעודי גבוהה יותר. בעידן שלנו, בו אורך החיים הולך ועולה, גדל גם מספרם של בני הגיל השלישי הנזקקים למטפל סיעודי אשר ישמור על איכות חייהם. עשו חסד עם האנשים היקרים להם ובחרו מטפל שאתם סומכים עליו לחלוטין.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
שיאצו לגיל השלישי
מחפשים טיפול שיאצו לגיל השלישי? רוצים להקל על יקיריכם? בואו להכיר ולהתנסות בשיטות טיפול פשוטות ובו זמנית מעמיקות, המתבססות על טכניקות מגע, עם תוצאות בריאותיות לטווח הארוך.
לקריאה
יתרונות רפואיים של ספא בגיל הזהב
תועלות טיפולי ספא עבור אוכלוסיית גל הזהב הן רבות ואינן מסתכמות בפינוק ורוגע בלבד. טיפולים אלה מסייעים בהתמודדות מול מחלות, בעיות גופניות שונות ואף מחזקות את הנפש ורמת האנרגיה.
לקריאה
טיפול בעקמת בגיל השלישי
עקמת - סקוליוזיס היא תופעה שמחמירה עם הגיל ואין לה טיפול חד פעמי. הפתרון עבור מבוגרים הוא לשקול טיפול פיזיותרפי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במאמר הבא נביא את כל הפרטים
לקריאה
טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי
עם ההשתייכות למשפחת הגיל השלישי נדמה כי כל הדברים הופכים מורכבים הרבה יותר. טיפול השיניים, שסיימת תוך דקות ספורות בעבר, דורש מלאכת מחשבת ורופא שיניים המומחה ברפואת הפה.
לקריאה
יוגה בגיל השלישי
טרנד היוגה נכנס לחיינו רק בשנים האחרונות. פעילות זו נחשבת כספורט ואימון גופני מומלץ מאוד לצורך הבריאות, שיפור מצב הרוח ואורח חיים בריא. ניתן לומר בנוסף שספורט זה היא לא רק אימון גופני אלא גם אמון רוחני-נפשי.
לקריאה
מטפלת סיעודית עם לינה למבוגרים
מטפלת סיעודית נחשבת לחיונית מאוד בשביל לא מעט אנשים שירצו למצוא את עצמם במצב לפי הם יוכלו לחיות טוב בגיל השלישי. מטפלת עזו מאפשרת לאוכלוסייה בגיל השלישי לקיים אור חיים תקין ולהפוך הרבה בעזרתה לפשוט.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.