forums

מה ניתן לעשות במקרה של נזק בריאותי לאחר ניתוח?

במהלך חיינו אנו נחשפים למאורעות או מחלות המצריכות טיפול רפואי, בין אם מרשם רפואי לכדורים, ביצוע בדיקות פולשניות, או אפילו ניתוח. לצערינו, לא כל ניתוח מסתיים בהצלחה, ולעיתים תוצאותיו גורמות להשלכות גופניות ובריאותיות קשות כמו אובדן שמיעה, ראייה וכד'.
 
מה ניתן לעשות במקרה של נזק בריאותי לאחר ניתוח?
החל מגיל 50 ומעלה, ניתוחים ופרוצדורות רפואיות חודרניות שונות הם כבר לא עניין נדיר אלא שכיח יותר ויותר. במקרים כאלה הצוות הרפואי עושה אמנם ככל יכולתו למנוע נזקים ולהימנע מזלזול במטופלים בשל גילם הגבוה, אולם אנחנו יודעים שאכן, זה בכל זאת קורה לא מעט. מבין כל המטופלים בכל הגילים, בני הגיל המבוגר חשופים יותר לפגיעות גם בשל בעיות בריאות וגם בשל יחס בלתי הולם מצד הסגל הרפואי ואפליה בשל הגיל. אם מוסיפים לכך את העובדה שבשל בעיות האופייניות לגיל זה לא תמיד בגיל השלישי מצליחים למסור את כל המידע הרפואי הנחוץ לרופאים, אנחנו מקבלים צירופי נסיבות שגורמים להם לנזקים בריאותיים לאחר ניתוח או פרוצדורות רפואיות פולשניות.

 

רשלנות רפואית מהי?

 

בכל מקרה שבו לא עשו אנשי הסגל הרפואי את כל שנדרש מהם לעשות בזמן קבלת המטופל לאבחון ולטיפול, לא תשאלו וניסו לקבל את כל המידע, לא חיפשו אדם שיעזור להם לקבל את כל המידע הרפואי הרלוונטי, לא נתנו תרופות נכונות או שהטיפול להם לא עמד בסטנדרט מקצועי מינימלי ולקה בחסר כך שנגרם נזק בריאותי שלא היה קודם, והוא תוצאה של הטיפול עצמו שנעשה שלא כהלכה. הנזקים שנגרמים למטופלים בכלל ולמטופלים בגיל השלישי בפרט יכולים להיות בלתי הפיכים או זמניים לכל משך תקופה שהיא, גורמים לדרגות שונות של תלות, נכות ואי תפקוד, כמו גם עגמת נפש, סבל גופני וכאבים, ואף למוות. במקרים כאלה הנפגעים הם לא רק המטופלים עצמם אלא בני משפחתם הקרובה שיכולים לתבוע על רשלנות רפואית שכזאת את המוסד הרפואי ואת אנשי הצוות שהיו מעורבים בכך.

 

כיצד נוהגים במקרה מובהק של רשלנות רפואית?

 

תביעות בגין רשלנות רפואית הופכות שכיחות לאחרונה משום שהמודעות לכך עולה, ועלות הטיפולים והמחיה עם תוצאות הרשלנות הרפואית הזאת מחייבת את הנפגע לעשות הכל כדי לקבל לפחות פיצויים על הנזקים שנגרמו לו, ובמקרים רבים כדי לאפשר לו מחיה סבירה וטיפול נאות בתוצאות. בגיל השלישי הנזקים האלה מתוספים לנזקי הגיל ולבעיות הרפואיות המאפיינות אותו, כך שמומלץ מאוד לא לוותר על ההליכים המשפטיים למרות המאמץ הנפשי שכרוך בכך. עורך דין רשלנות רפואית הוא האדם שמטפל בתיק זה עבורכם והוא זה שבונה את תיק ההוכחות נגד הצוות הרפואי כדי לאפשר לכם לזכות במה שמגיע לכם.

 

ניהול תיק רשלנות רפואית על ידי עורך דין  

 

עדיף תמיד להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית ולקבל את הייצוג שלו במקרה שבו התיק שלכם אכן עומד בקריטריונים, ובהם: האם הרופא וידא לפני הטיפול שהמטופל מכיר את כל הסיכונים? האם הרופא בחר בטיפול שידע שיסב למטופל נזק והאם יש קשר סיבתי בין הטיפול לבין הנזק עצמו?

 

עורך דין רשלנות רפואית המקבל את התיק שלכם יבחן אותו לעומק עוד לפני שמגישים את התביעה כדי לקבוע אם מדובר במקרה מובהק של רשלנות רפואית שיתקבל על ידי בית המשפט, ובכך יסייעו לכם לקבל את הצדק והפיצוי המגיעים לכם. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
גורמים לצניחת רחם בגיל השלישי
צניחת רחם הינה בעיה נפוצה ששכיחה בעיקר אצל נשים בגיל השלישי אך בהחלט עלולה להתרחש גם אצל נשים צעירות יותר. היא מתפתחת בעקבות היחלשות של הרקמות והשרירים שנמצאים באזור רצפת האגן.
לקריאה
פיברומיאלגיה (דאבת השרירים) - תסמינים ואפשרויות טיפול
פיברומיאלגיה היא מחלת דאבת השרירים אשר באה לידי ביטוי בכאבים כרוניים בשלד ובשרירים, ברגישות שלהם, במגבלה בתנועת המפרקים, לחץ על הגידים ומכאובים קשים. תופעות נוספות המהוות חלק בלתי נפרד מן המחלה הן דיכאון, עייפות כרונית, כאבי ראש חוזרים ואף התקפי חרדה.
לקריאה
התמודדות עם טראומות מהעבר בגיל השלישי
בגיל השלישי נראה כי יש לא מעט מבוגרים עם התמודדויות פיזיולוגיות ונפשיות הנובעות ממקרים והתמודדויות שונות מהעבר, במאמר הבא מפורטים הסברים שונים אודות הסיטואציות.
לקריאה
עיסוי לשיכוך כאבי מפרקים בגיל השלישי
כאבי פרקים הינם תופעה שכיחה בקרב הגיל השלישי, וגורם ישיר לתלונות על ירידה משמעותית באיכות החיים. עתה, מחקר חדש מראה כי ייתכן שלצד טיפול תרופתי, עיסוי מקצועי עשוי להועיל בשיכוך הכאב ובהרחבת טווח התנועה.
לקריאה
מוצרים חדשניים טכנולוגיים למבוגרים
עם ההתקדמות וההתפתחות המשמעותית שעברה הרפואה בשנים האחרונות, עלתה גם תוחלת החיים. חלקה של האוכלוסייה המבוגרת בעולם, כולל בישראל, הוא גדול יותר. לכן, ישנו כל הזמן פיתוח מוצרים חדשניים שיסייעו לאוכלוסייה המבוגרת בפעולות בהן ישנו קושי, מה שיאפשר להעלות את איכות החיים. בין מוצרים אלה:
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
טיפול הומאופתיה בגיל השלישי
יותר ויותר אנשים מעבר לגיל הפרישה חיים בבריאות טובה יותר. מה הכוונה? תנאי החיים הממוצעים והטיפולים המשופרים במחלות זיהומיות ואחרות נחשבות בדרך לסיבות העיקריות לכך.
לקריאה
העלמת ורידים ברגליים בגיל השלישי
ורידים בולטים ברגליים היא בעיה בריאותית שכיחה במדינות המערב, והשכיחות שלה עולה עם הגיל. מחקרים אפידמיולוגיים מראים שלרבע מהאוכלוסייה הבוגרת יש בעיית ורידים ברגלים, כאשר השכיחות גבוהה יותר בקרב נשים (30%-25%) מאשר בקרב גברים (20%-10%).
לקריאה
בעיות בעיכול בקרב הגיל השלישי
מערכת העיכול היא אזור מסועף בגוף ואנשים רבים סובלים במרוצת השנים מבעיות עיכול. אלה מתעוררות בעיקר כשיש קושי בספיגת המזון בגוף והתוצאה היא כאבי בטן, עצירות או שלשולים.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.