forums

מה ניתן לעשות במקרה של נזק בריאותי לאחר ניתוח?

במהלך חיינו אנו נחשפים למאורעות או מחלות המצריכות טיפול רפואי, בין אם מרשם רפואי לכדורים, ביצוע בדיקות פולשניות, או אפילו ניתוח. לצערינו, לא כל ניתוח מסתיים בהצלחה, ולעיתים תוצאותיו גורמות להשלכות גופניות ובריאותיות קשות כמו אובדן שמיעה, ראייה וכד'.
 
מה ניתן לעשות במקרה של נזק בריאותי לאחר ניתוח?
החל מגיל 50 ומעלה, ניתוחים ופרוצדורות רפואיות חודרניות שונות הם כבר לא עניין נדיר אלא שכיח יותר ויותר. במקרים כאלה הצוות הרפואי עושה אמנם ככל יכולתו למנוע נזקים ולהימנע מזלזול במטופלים בשל גילם הגבוה, אולם אנחנו יודעים שאכן, זה בכל זאת קורה לא מעט. מבין כל המטופלים בכל הגילים, בני הגיל המבוגר חשופים יותר לפגיעות גם בשל בעיות בריאות וגם בשל יחס בלתי הולם מצד הסגל הרפואי ואפליה בשל הגיל. אם מוסיפים לכך את העובדה שבשל בעיות האופייניות לגיל זה לא תמיד בגיל השלישי מצליחים למסור את כל המידע הרפואי הנחוץ לרופאים, אנחנו מקבלים צירופי נסיבות שגורמים להם לנזקים בריאותיים לאחר ניתוח או פרוצדורות רפואיות פולשניות.

 

רשלנות רפואית מהי?

 

בכל מקרה שבו לא עשו אנשי הסגל הרפואי את כל שנדרש מהם לעשות בזמן קבלת המטופל לאבחון ולטיפול, לא תשאלו וניסו לקבל את כל המידע, לא חיפשו אדם שיעזור להם לקבל את כל המידע הרפואי הרלוונטי, לא נתנו תרופות נכונות או שהטיפול להם לא עמד בסטנדרט מקצועי מינימלי ולקה בחסר כך שנגרם נזק בריאותי שלא היה קודם, והוא תוצאה של הטיפול עצמו שנעשה שלא כהלכה. הנזקים שנגרמים למטופלים בכלל ולמטופלים בגיל השלישי בפרט יכולים להיות בלתי הפיכים או זמניים לכל משך תקופה שהיא, גורמים לדרגות שונות של תלות, נכות ואי תפקוד, כמו גם עגמת נפש, סבל גופני וכאבים, ואף למוות. במקרים כאלה הנפגעים הם לא רק המטופלים עצמם אלא בני משפחתם הקרובה שיכולים לתבוע על רשלנות רפואית שכזאת את המוסד הרפואי ואת אנשי הצוות שהיו מעורבים בכך.

 

כיצד נוהגים במקרה מובהק של רשלנות רפואית?

 

תביעות בגין רשלנות רפואית הופכות שכיחות לאחרונה משום שהמודעות לכך עולה, ועלות הטיפולים והמחיה עם תוצאות הרשלנות הרפואית הזאת מחייבת את הנפגע לעשות הכל כדי לקבל לפחות פיצויים על הנזקים שנגרמו לו, ובמקרים רבים כדי לאפשר לו מחיה סבירה וטיפול נאות בתוצאות. בגיל השלישי הנזקים האלה מתוספים לנזקי הגיל ולבעיות הרפואיות המאפיינות אותו, כך שמומלץ מאוד לא לוותר על ההליכים המשפטיים למרות המאמץ הנפשי שכרוך בכך. עורך דין רשלנות רפואית הוא האדם שמטפל בתיק זה עבורכם והוא זה שבונה את תיק ההוכחות נגד הצוות הרפואי כדי לאפשר לכם לזכות במה שמגיע לכם.

 

ניהול תיק רשלנות רפואית על ידי עורך דין  

 

עדיף תמיד להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית ולקבל את הייצוג שלו במקרה שבו התיק שלכם אכן עומד בקריטריונים, ובהם: האם הרופא וידא לפני הטיפול שהמטופל מכיר את כל הסיכונים? האם הרופא בחר בטיפול שידע שיסב למטופל נזק והאם יש קשר סיבתי בין הטיפול לבין הנזק עצמו?

 

עורך דין רשלנות רפואית המקבל את התיק שלכם יבחן אותו לעומק עוד לפני שמגישים את התביעה כדי לקבוע אם מדובר במקרה מובהק של רשלנות רפואית שיתקבל על ידי בית המשפט, ובכך יסייעו לכם לקבל את הצדק והפיצוי המגיעים לכם. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
צניחת רחם בגיל השלישי
צניחת רחם היא אחת מהתופעות המוכרות ביותר והיא יכולה לעתים גם להיות מסוכנת. אפשר למנוע אותה על ידי טיפול מונע ושגרת חיים בריאה יותר וגם כאשר היא כבר קרתה, יש אפשרות לטפל בה ביעילות. מה קורה כאשר ישנה צניחת רחם בגיל השלישי? הנה כמה הסברים חשובים על הנושא.
לקריאה
איזון תרופתי בגיל השלישי עקב מחלות כרוניות
הגיל השלישי מציב בפני המין האנושי שלל אתגרים. תשומת הלב לכך התעצמה מאוד בעשור האחרון, שכן תוחלת החיים נמצאת במגמת עלייה משמעותית, כך ששלב זה בחיים הופך ארוך יותר ובנוסף גם בני ובנות ה-60 פלוס וה-70 פלוס ואפילו אלה שעברו את ה-80 וה-90 מבקשים לא רק לחיות אלא גם ליהנות מחיים עם איכות.
לקריאה
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
שיאצו לגיל השלישי
מחפשים טיפול שיאצו לגיל השלישי? רוצים להקל על יקיריכם? בואו להכיר ולהתנסות בשיטות טיפול פשוטות ובו זמנית מעמיקות, המתבססות על טכניקות מגע, עם תוצאות בריאותיות לטווח הארוך.
לקריאה
יתרונות רפואיים של ספא בגיל הזהב
תועלות טיפולי ספא עבור אוכלוסיית גל הזהב הן רבות ואינן מסתכמות בפינוק ורוגע בלבד. טיפולים אלה מסייעים בהתמודדות מול מחלות, בעיות גופניות שונות ואף מחזקות את הנפש ורמת האנרגיה.
לקריאה
טיפול בעקמת בגיל השלישי
עקמת - סקוליוזיס היא תופעה שמחמירה עם הגיל ואין לה טיפול חד פעמי. הפתרון עבור מבוגרים הוא לשקול טיפול פיזיותרפי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במאמר הבא נביא את כל הפרטים
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.