forums

מה ניתן לעשות במקרה של נזק בריאותי לאחר ניתוח?

במהלך חיינו אנו נחשפים למאורעות או מחלות המצריכות טיפול רפואי, בין אם מרשם רפואי לכדורים, ביצוע בדיקות פולשניות, או אפילו ניתוח. לצערינו, לא כל ניתוח מסתיים בהצלחה, ולעיתים תוצאותיו גורמות להשלכות גופניות ובריאותיות קשות כמו אובדן שמיעה, ראייה וכד'.
 
מה ניתן לעשות במקרה של נזק בריאותי לאחר ניתוח?
החל מגיל 50 ומעלה, ניתוחים ופרוצדורות רפואיות חודרניות שונות הם כבר לא עניין נדיר אלא שכיח יותר ויותר. במקרים כאלה הצוות הרפואי עושה אמנם ככל יכולתו למנוע נזקים ולהימנע מזלזול במטופלים בשל גילם הגבוה, אולם אנחנו יודעים שאכן, זה בכל זאת קורה לא מעט. מבין כל המטופלים בכל הגילים, בני הגיל המבוגר חשופים יותר לפגיעות גם בשל בעיות בריאות וגם בשל יחס בלתי הולם מצד הסגל הרפואי ואפליה בשל הגיל. אם מוסיפים לכך את העובדה שבשל בעיות האופייניות לגיל זה לא תמיד בגיל השלישי מצליחים למסור את כל המידע הרפואי הנחוץ לרופאים, אנחנו מקבלים צירופי נסיבות שגורמים להם לנזקים בריאותיים לאחר ניתוח או פרוצדורות רפואיות פולשניות.

 

רשלנות רפואית מהי?

 

בכל מקרה שבו לא עשו אנשי הסגל הרפואי את כל שנדרש מהם לעשות בזמן קבלת המטופל לאבחון ולטיפול, לא תשאלו וניסו לקבל את כל המידע, לא חיפשו אדם שיעזור להם לקבל את כל המידע הרפואי הרלוונטי, לא נתנו תרופות נכונות או שהטיפול להם לא עמד בסטנדרט מקצועי מינימלי ולקה בחסר כך שנגרם נזק בריאותי שלא היה קודם, והוא תוצאה של הטיפול עצמו שנעשה שלא כהלכה. הנזקים שנגרמים למטופלים בכלל ולמטופלים בגיל השלישי בפרט יכולים להיות בלתי הפיכים או זמניים לכל משך תקופה שהיא, גורמים לדרגות שונות של תלות, נכות ואי תפקוד, כמו גם עגמת נפש, סבל גופני וכאבים, ואף למוות. במקרים כאלה הנפגעים הם לא רק המטופלים עצמם אלא בני משפחתם הקרובה שיכולים לתבוע על רשלנות רפואית שכזאת את המוסד הרפואי ואת אנשי הצוות שהיו מעורבים בכך.

 

כיצד נוהגים במקרה מובהק של רשלנות רפואית?

 

תביעות בגין רשלנות רפואית הופכות שכיחות לאחרונה משום שהמודעות לכך עולה, ועלות הטיפולים והמחיה עם תוצאות הרשלנות הרפואית הזאת מחייבת את הנפגע לעשות הכל כדי לקבל לפחות פיצויים על הנזקים שנגרמו לו, ובמקרים רבים כדי לאפשר לו מחיה סבירה וטיפול נאות בתוצאות. בגיל השלישי הנזקים האלה מתוספים לנזקי הגיל ולבעיות הרפואיות המאפיינות אותו, כך שמומלץ מאוד לא לוותר על ההליכים המשפטיים למרות המאמץ הנפשי שכרוך בכך. עורך דין רשלנות רפואית הוא האדם שמטפל בתיק זה עבורכם והוא זה שבונה את תיק ההוכחות נגד הצוות הרפואי כדי לאפשר לכם לזכות במה שמגיע לכם.

 

ניהול תיק רשלנות רפואית על ידי עורך דין  

 

עדיף תמיד להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית ולקבל את הייצוג שלו במקרה שבו התיק שלכם אכן עומד בקריטריונים, ובהם: האם הרופא וידא לפני הטיפול שהמטופל מכיר את כל הסיכונים? האם הרופא בחר בטיפול שידע שיסב למטופל נזק והאם יש קשר סיבתי בין הטיפול לבין הנזק עצמו?

 

עורך דין רשלנות רפואית המקבל את התיק שלכם יבחן אותו לעומק עוד לפני שמגישים את התביעה כדי לקבוע אם מדובר במקרה מובהק של רשלנות רפואית שיתקבל על ידי בית המשפט, ובכך יסייעו לכם לקבל את הצדק והפיצוי המגיעים לכם. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
כורסאות טלוויזיה לבני הגיל השלישי
כורסאות טלוויזיה נוחות יכולות לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי. אך איזו כורסה תתאים לאוכלוסיה זו? במאמר זה נלמד לבחור כורסה בעל פיצ'רים מיוחדים המספקים מענה אופטימליים עבור הצרכים של אוכלוסיית גיל הזהב.
לקריאה
סדנת בריאות טבעית לגיל השלישי
איזה סדנאות בריאות קיימות עבור בני הגיל השלישי? למה צריך ללכת סדנאות בריאות ומה אפשר להפיק מהן? את כל התשובות תמצאו במאמר הבא ובין הסדנאות השונות תוכלו להתרשם גם מתזונה נכונה וגם משילוב ספורט.
לקריאה
השתלה בזאלית בגיל השלישי
בעידן שבו תוחלת החיים גדלה משמעותית, נדרשים פתרונות מתקדמים יותר בכל מה שקשור לרפואה בגיל השלישי, אחד התחומים ברפואה הדורשים פתרונות מתקדמים לגיל השלישי הוא תחום השיניים. השתלת שיניים בזאלית היא הפתרון הטוב ביותר שיש לרפואה להציע בתחום רפואת השיניים.
לקריאה
ניתוח אורתוגנטי בקרב הגיל השלישי
לקריאה
רפואה סינית לכאבי גב בקרב גמלאים
רפואה סינית היא רפואה עתיקת יומין המוכיחה את יעילותה הרבה בכל טיפול. במקרים רבים במקרים שהרפואה הקונבנציונלית אינה מוצאת פתרונות, הרפואה הסינית היא זו שמשפרת את איכות החיים.
לקריאה
טיפול בחומצה היאלורונית בגיל השלישי
חומצה היאלורונית יכולה לתרום רבות לבני הגיל השלישי, במיוחד בדורנו שהגיל השלישי ארוך בשנים וכן לרובם יש את הצורך להישאר צעירים בנפש, ברוח ובמראה החיצוני.
לקריאה
קורס עזרה ראשונה לגמלאים
קורס עזרה ראשונה, הינו קורס שבד"כ רצוי ואף חובה לכל אדם באשר הוא לעבור, וכן גם לגיל השלישי או לגמלאים כדאי ללמוד לימודים אלו זה אשר יכול להשפיע ולסייע רבות במהלך החיים.
לקריאה
צניחת רחם בגיל השלישי
צניחת רחם היא אחת מהתופעות המוכרות ביותר והיא יכולה לעתים גם להיות מסוכנת. אפשר למנוע אותה על ידי טיפול מונע ושגרת חיים בריאה יותר וגם כאשר היא כבר קרתה, יש אפשרות לטפל בה ביעילות. מה קורה כאשר ישנה צניחת רחם בגיל השלישי? הנה כמה הסברים חשובים על הנושא.
לקריאה
איזון תרופתי בגיל השלישי עקב מחלות כרוניות
הגיל השלישי מציב בפני המין האנושי שלל אתגרים. תשומת הלב לכך התעצמה מאוד בעשור האחרון, שכן תוחלת החיים נמצאת במגמת עלייה משמעותית, כך ששלב זה בחיים הופך ארוך יותר ובנוסף גם בני ובנות ה-60 פלוס וה-70 פלוס ואפילו אלה שעברו את ה-80 וה-90 מבקשים לא רק לחיות אלא גם ליהנות מחיים עם איכות.
לקריאה
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.